دانشجویان منادیان حقیقت در مسیر پیشرفت ایران هستند

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری در پیامی با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو گفت: دانشجویان نادیان راستین حق و حقیقت در مسیر پیشرفت ایران اسلامی هستند که از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، اقبال عباسی در پیام خود تاکید کرده است: شانزدهم آذرماه، طلیعه ای از ایثار، عزت، شکوه و نمادی ماندگار از روحیه استعمار ستیزی و آرمان خواهی دانشجویانی با بصیرت، آگاه و دور اندیش است که همچون چراغی، آگاهی و بیداری را در جامعه روشن نگه می دارند.
استاندار در این پیام افزوده است: امروز دانشجویان، این منادیان حق و حقیقت و صاحبان فکر و اندیشه با پشتکار و اراده پولادین خود، حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت همه جانبه ایران اسلامی و فتح قلل رفیع باورها و اندیشه های ناب را در سر می پرورانند و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند.
استاندار چهارمحال و بختیاری در پیام خود تصریح کرد: اینجانب ضمن گرامیداشت روز دانشجو و یاد و خاطره شهدای عزیز دانشجو، این روز را به عنوان نماد آزادگی و استکبار ستیزی دانشجویان به تمامی دانشگاهیان و دانشجویان به ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان چهارمحال و بختیاری تبریک عرض می کنم، امید است بتوان در سایه همدلی و تعامل با حفظ فضای توام با نشاط و پویایی، تکثر و تضارب آرا در محیط‌ های علمی و دانشگاهی در جهت پیگیری و اجرای سیاست ‌ها و برنامه ‌های دولت تدبیر و امید، ادامه دهنده راه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) وشهدای والامقام باشیم.
به گزارش ایرنا، 16 آذر به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است.
53 هزار دانشجو در چهارمحال و بختیاری با حضور 18 هزار هیات علمی در حال فراگیری علم و دانش هستند.
16 آذرماه سالرزو شهادت سه دانشجوی استکبار سیتز است که در اعتراض به سفر نیکلسون معاون رئیس جمهوری وقت آمریکا به ایران، علیه رژیم پهلوی در دانشگاه فنی مهندسی اعتراض کردند.