پروژه های شهری قزوین تحول آفرین است

پروژه های شهری قزوین تحول آفرین است

قزوین- معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور گفت: پروژه های مدیریت شهری در قزوین با رویکرد انسان محوری و صیانت از بناهای تاریخی ارزشمند و شاخص است.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی جمالی نژاد در حاشیه بازدید از پروژه های شهری قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: رویکرد این پروژه ها انسان محور است ودر کنار  اجرای پروژه های عمرانی، نگاه حفاظت محور از ارزشهای تاریخی و انسان محوری جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه باید از میراث کهن و تاریخی صیانت شود، افزود: برخی پروژه ها در مسیر احیای بناهای تاریخی است مانند دولتخانه صفوی و ایجاد مسیرهای دوچرخه برای سلامت مردم، که این اقدامات بسیار ارزشمند است.

جمالی نژاد بیان کرد: در حوزه حمل و نقل عمومی کارهای خوبی صورت گرفته و بازسازی اتوبوس های فرسوده و راه اندازی اتوبوس گردشگری از کارهایی است که می تواند الگوی خوبی برای سایر شهرداریهای کشور باشد.

معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور گفت: ما آمادگی داریم در ساخت اتوبوس از تجربه و نگاه ارزشمند شهرداری قزوین استفاده کنیم و سفارش کار بدهیم.

جمالی نژاد به بازدید از توقفگاه اتوبوسرانی قزوین اشاره کرد و افزود: قزوین با هفتاد پروژه فعال می تواند موجب تحول شهری شود.

وی تصریح کرد: شهر قزوین از شهرهایی است که نگاه دیگران را به خود جلب کرده است و تلاش می کنیم به صورت متنوع از فعالیت شهرداریها حمایت کنیم تا توسعه شهری سریعتر محقق شود.

معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور گفت: همراه شدن میراث فرهنگی در اجرای طرحهای مدیریت شهری ضروری است و باید موانع احتمالی آن را در همکاریها برطرف کنیم.