توسعه چابهار یک رویکرد ملی است

توسعه چابهار یک رویکرد ملی است

چابهار- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توسعه چابهار یک رویکرد ملی است که نقش موثری در دیپلماسی کشور و منطقه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید عباس صالحی شب گذشته در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان های چابهار، کنارک، سرباز و قصرقند در سالن همایش های بندرچابهار اظهار داشت: چابهار از اهمیت بسیار بالایی در توسعه کشور برخوردار است به طوری که مسئولان رده بالای کشور و از جمله رئیس جمهور تاکید ویژه ای برای توسعه این منطقه دارند.

وی افزود: باید با نگاهی نو به چابهار و ظرفیت های بی نظیر آن نگاه شود و بررسی شود که چگونه می‌توان توسعه منطقه ای را با توسعه جوامع محلی هماهنگ و نزدیک کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: همه ما باید دست به دست هم بدیم تا کشور و منطقه را به میزان قابل توجهی به پیش ببریم تا توسعه اقتصادی با توسعه فرهنگی و اجتماعی در جامعه هماهنگ شود.

وی گفت: باید نگاه دقیق تری در این خصوص داشته باشیم تا توسعه اقتصاد، فرهنگ، هنر و همچنین اقتصاد معیشتی خانواده ها با همدیگر هماهنگ شوند.

صالحی تصریح کرد: برای تحقق این هدف نیاز به همکاری های چند جانبه است تا توسعه اقتصادی در توسعه جوامع محلی نقش موثر تری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه چابهار ویژگی های فرهنگی و هنری بسیار زیادی دارد، افزود: برای استفاده از این ویژگی ها باید برنامه ریزی مناسبی انجام شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد ادامه داد: در حال حاضر در کشور تمام توجه ها به توسعه چابهار معطوف شده است زیرا با توسعه آن علاوه بر استان سیستان و بلوچستان کشور و منطقه نیز توسعه پیدا می کند.

وی با اشاره به وجود هنرمندان بسیار در چابهار و منطقه مکران تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی می توان مسیر توسعه چابهار و استان را به سمت ارتقا سریع تر شاخص های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هدایت کرد