تکرار/حبیبی: اصلاح‌طلبان در حل مشکلات معیشتی موفق نبودند

دبیرکل حزب موتلفه با بیان اینکه اصلاح‌طلبان بیش از 90 درصد پُست‌های مدیریتی دولتی را از آنِ خود کرده‌اند، گفت: اصلاح‌طلبان در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم موفقیت چندانی نداشته‌اند.

تکرار/حبیبی: اصلاح‌طلبان در حل مشکلات معیشتی موفق نبودند

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم ، محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، صبح روز گذشته (پنجشنبه، 15 آذر) در دوازدهمین مجمع عمومی این حزب با اشاره به مختصات دولت یازدهم، اظهار داشت: از مختصات این دوره، شرایط خاص مدیریتی در قوه‌مجریه و پس از آن در قوه‌مقننه بود که تأثیر خاص خود را بر فضای سیاسی جامعه و رویکرد حزب گذاشته است.

مجمع عمومی حزب موتلفه برگزار شد + عکس

وی افزود: حزب از یکسو خود را از انصار ولایت و خدمتگزار حقیقی مردم می‌داند و از سوی دیگر با نوع انحصار سایه افکنده، با محدودیت‌های متعدد مواجه بود، رسالت بر دوش گرفته انسجام و اتحاد نیروهای انقلابی و ارزشی و حضور سازمان‌یافته آنها در صحنه‌های متعدد، بسی دشوارتر شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: فقدان یار صدیق امام(ره) و رهبری، مرحوم استاد عسکراولادی، رسالت را سنگین‌تر و سخت‌تر کرد، اما پیچیدگی توطئه دشمنان پس از چهل سال با تجارب توطئه‌ها و فتنه‌های متعدد، عزم حزب موتلفه اسلامی را جزم‌تر کرد.

حبیبی اضافه کرد: در غربت فضای شبهات و شایعه و نفاق در فضای مجازی و تنگ شدن حلقه‌های محاصره، برای تضعیف جریان مقاومت انقلابی، با عنایت خداوند حزب موتلفه اسلامی مقاوم‌تر، آگاهانه‌تر، صبورتر و هوشیارتر، سدهای هجمه‌ها را علیه کیان ولایت و انقلاب، شکسته و در مدار دائمی تکالیف و وظایف انقلابی‌اش لحظه‌ای تردید و سستی به خود راه نداد.

وی یادآور شد: در این شرایط با تحلیل و دقت و رصد همه‌جانبه و نیز بررسی همه پیش‌بینی‌ها با معرفی یکی از یاران صدیق خود به عنوان نامزد انتخابات سال 1396 ریاست جمهوری به کمک تحزب ولایی و جریان ولایتمدار شتافت و وارد عرصه اداره امور با رویکرد حزبی شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تیم اقتصادی دولت، اظهار داشت: به نظر تشکیلات ما، تیم اقتصادی دولت فعلی، عملکرد مطلوبی تاکنون نداشته است و با تقدیر از نقاط قوت دولت در اداره امور کشور، چنانچه تجدید نظر اساسی در ترکیب این تیم و برخی از مبانی سیستمی اقتصاد به عمل نیاورد، مشکلات اقتصادی مردم افزایش پیدا خواهد کرد؛ موضوع مهم غیر از ترکیب، نوع باور گروه اقتصادی دولت است که به نظر ما ایرادات مهمی به همین باور وارد است.

حبیبی با اشاره به عملکرد قوه‌قضائیه گفت: قوه‌قضائیه مفتخر به خدمات ارزشمندی، به‌خصوص در ماه‌های اخیر در برخورد با مفسدین اقتصادی بوده است، اما نیازمند قطعی به نظارت بیشتر در درون خود برای رفع مشکلات قضایی عامه مردم است، راجع‌به پیشگیری از وقوع جرائم لازم است که اقداماتی خیلی بیش از آنچه که تاکنون از طرف قوای سه‌گانه صورت گرفته، انجام شود؛ درمجلس شورای اسلامی عده قابل توجهی از نمایندگان در خدمت به مردم مفتخر به ارائه خدماتی بوده‌اند، اما برخی از نمایندگان نه‌تنها در ارائه این خدمت کارنامه قابل قبولی ندارند، بلکه در مواردی نسبت به رأی مردم، امانت‌داری کامل به عمل نیاورده است.

وی افزود: اینکه در فراکسیون امید تصمیم گرفته می‌شود سه وزیر را در یک مقطع زمانی استیضاح کنند و خودِ پیشنهادکنندگان در موقع تشکیل جلسه استیضاح به استیضاح همان سه وزیر رأی ندهند، علامت عدم امانت‌داری است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: جریان اصلاح‌طلبی از ابتدای دولت آقای روحانی به تصرف و تصدی پُست‌های دولتی همت کامل گماشتند و با اطمینان می‌گویم که در کل کشور، بیش از 90 درصد پُست‌های مدیریتی دولتی را از آنِ خود کرده‌اند، اما در اداره کشور و به‌خصوص در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم موفقیت چندانی نداشته‌اند، بلکه نارضایتی‌های عامه مردم را در موضوعات بیکاری و گرانی و بسیاری از تولیدات اقتصادی افزایش داده‌اند.

حبیبی اظهار داشت: جالب است، حالا که بخش مهمی از جریان اصلاح‌طلبی از مدتی پیش به نمک‌نشناسی نسبت به آقای رئیس‌جمهور پرداخته‌اند و با نگاه به انتخابات آینده در مواردی از آقای روحانی تبّری هم می‌جویند و ایشان را تشویق به استعفا می‌کنند، این نمک‌نشناسی یک شگرد انتخاباتی است.

وی گفت: به تازگی هم یکی از تئوریسین‌های آنها به صراحت گفته است که «نباید سرنوشت اصلاحات را به دولت گره می‌زدیم»، ما به عنوان مطالبه عامه مردمی صریحاً اعلام می‌داریم، انتظارات مردم از دستگاه‌های اجرایی و تقنینی و قضایی خیلی بیش از محصولی است که توسط قوای سه‌گانه ارائه شده است و همان‌طور که قبلاً بارها اعلام کرده‌ایم و هیچ جوابی هم نشنیده‌ایم، آماده کمک به دستگاه‌های مسئول برای حل مشکلات مردم بوده‌ و هستیم؛ ارتباط بین صنعت و کشاورزی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید به سطح مطلوب خود برسد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در چرخه اقتصاد داخلی و بین‌المللی قرار نگرفته‌اند، مبارزه با فساد و قاچاق کالا باید در اولویت درجه یک مسئولان باشد؛ رفع تبعیض و بی‌عدالتی از مطالبات اولیه ملت بوده و نظام بانکی هنوز سامان مناسب و مثبت ایفای نقش، در حل مشکلات اقتصادی را نداشته است.

حبیبی گفت: توسعه شبکه‌های مجازی بدون نظارت لازم و بدون جلوگیری از سوء‌استفاده نااهلان و نامحرمان از این رسانه گسترده، به طور  قطع زیان‌آور است، باید نگرانی خانواده‌های ایرانی و آسیب دیدن نهاد خانواده را مورد توجه قرار داد و برنامه مداوم و مناسب برای آن داشت.

وی با اشاره به لزوم توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی، اظهار داشت: این مسئله باید در اولویت‌های کاری کارگزاران باشد، با وجود دشمنی‌های گسترده نظام استکباری، مبارزه با نفوذی‌ها و پیشگیری از پدیده نفوذ باید خیلی بیش از گذشته در دستور کار دستگاه‌های امنیتی قرار گیرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: میدان دادن به عناصر فتنه را در مجاری امور را یک خیانت می‌دانیم، انتخابات ما باید عاری از روش‌های تبلیغی و تخریبی و غیراخلاقی و بدآموزی‌های اجتماعی غربی‌ها باشد، مسئولان نباید مردم‌سالاری دینی را با وعده‌های غلط و تو خالی انتخاباتی آلوده کنند.

حبیبی اضافه کرد: ما در همین جا تأسف خود از عدم توجّه کامل دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان به سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغی مقام معظم رهبری را اعلام می‌داریم، در حال حاضر ضمانتی برای اجرای کامل وعده‌های انتخاباتی وجود ندارد، احتمال تحقق این وعده‌ها با سازوکار حزبی خیلی بیشتر از وعده‌های شخصی نامزدهاست، حزب موتلفه اسلامی یکی از لوازم بسیار مهم تحقق جمهوریت نظام اسلامی را توسعه و تحقق و نهادینه شدن فرهنگ تحزب اسلامی می‌داند.

وی افزود: ما معتقدیم اگر انتخابات تعیین رئیس قوه‌مجریه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا، به جای اینکه با رقابت اشخاص آن هم در حرف، شکل بگیرد در رقابت احزاب شناسنامه‌دار و واجد شرط انجام شود و احزاب به جای لفاظی‌های شخصی، برنامه به مردم ارائه کنند و شخصیت‌های کارآزموده عضو یا غیر عضو خود را برای نامزدی معرفی نکنند، در این صورت اوّلاً، مردم در واقع به برنامه‌ها و اشخاص کارآزموده رأی می‌دهند، ثانیاً حزب برنده انتخابات بخواهد یا نخواهد باید در عملکرد خود پاسخگو مردم باشد و ثالثاً نابه‌سامانی‌های احتمالی اداره کشور به احزاب و نه به اصل نظام بازخواهد گشت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: در واقع دولت حزبی، مجلس حزبی و شوراهای شهر و روستاها حزبی نمی‌توانند وعده‌های حساب نشده به مردم بدهند و نمی‌توانند پاسخگوی مردم نباشند؛ البته تاکنون دولت‌ها درباره اهمّیت نقش احزاب لفظاً تعارفاتی کرده‌اند ولی برای نهادینه شدن تحزب به معنای واقعی کلمه هیچ‌کدام‌شان اقدام موثر عملی نکرده‌اند، ما مجمع عمومی دوازدهم را با شعار «احیای مدیریت جهادی در حل مشکلات کشور با مسئولیت‌پذیری حزبی» در حال برگزاری داریم.

حبیبی گفت: سبک مدیریتی جهادی و انقلابی تجربه همه موفقیت‌های نظام در همه عرصه‌ها بوده است و بدون آن پیشرفت مطلوب و عادلانه نخواهد بود، ما هر نوع راهبرد و سیاست و رویکرد منتهی به اشرافی‌گری و ثروت‌اندوزی نامشروع را خیانت به انقلاب و آرمان‌های امام راحل می‌دانیم، همچنین  نگاه لیبرالیستی در عرصه اقتصاد و نگاه عرفی و اباحه‌گرا(سکولار) را در عرصه فرهنگ سم مهلک پیشرفت و عدالت می‌دانیم.

وی تصریح کرد: عدم اجرای قوانین و قانون‌شکنی را مغایر با آرمان‌های نظام‌ساز انقلابی می‌بینیم، هیچ جریان،گروه و مسئولی حق ندارد حضور نیروهای انقلابی را از مصادر امور به حاشیه‌ها و در فرآیند حذف قرار دهد، خط سازش با غرب محکوم است و همکاری با بلوک شرق از نگاه منافع ملی و رویارویی با غرب در شرایط کنونی راهبردی مفید است و باید دیپلماسی اقتصادی، به‌خصوص با اولویت کشورهای همسایه فعال و موثر و با دورنمای مشخص شکل گیرد، البته در هر صورت قرار دادن به اصطلاح همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد، خلاف احتیاط می‌دانیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: در موضوع برجام و سایر رویکردهای نظیر FATF هزینه‌های زیادی به جامعه تحمیل گردیده و در عین حال که شاید منافعی هم در بخش‌هایی از آن برای ما وجود داشته باشد، اما، ماحاصل جمع جبری معاهداتی نظیر آن‌ها را برای انقلاب اسلامی منفی می‌دانیم، به آن دسته از مسئولانی هم که شرط‌های اعلام شده از طرف مقام معظم رهبری را به‌طور کامل عملیاتی نمی‌کنند و برای توجیه کار خود از رهبری هم هزینه می‌کنند، معترضیم.

حبیبی گفت: کاهش ارزش پول ملی یک فعل ضد ارزش دینی و ملی است که متأسفانه در زمان‌های اخیر شکل گرفته و تیم اقتصادی دولت هم یا نخواسته یا نتوانسته مانع وقوع و ادامه این فاجعه بشود که نهایتاً دود این آتش به چشم ملّت ایران رفته است، مسئولان باید بدانند این درد با حرف، درمان نمی‌شود، شما را به خدا حرف درمانی را متوقف کنید، اصولاً گویا برخی از مقامات دولتی از افزایش بی روّیه نرخ ارز بدشان نیامده است.

وی با اشاره به معضل بیکاری در کشور، گفت: بیکاری گسترده باعث شرمندگی جوانان تحصیل کرده دانشگاهی شده که امیدواریم مسئولان ذی‌ربط چاره‌ای جدید بیندیشند.

وی ادامه داد: در نظام اسلامی اگر فساد کم هم باشد، باز زیاد است. در ماه‌های اخیر اقدامات زیادی، به‌خصوص از طرف قوه‌قضائیه صورت گرفته است و در دستگاه دولت هم به نظر می‌رسد حساسیت راجع‌به این موضوع بنیان‌کن افزایش یافته است، اصولاً ریشه فساد را قبل از شکل‌گیری باید خشکاند در این پیشگیری، جز با تصدی امور از طرف اشخاص بسیار صالحی که در خشکاندن ریشه فساد تبحّر دارند عملی نخواهد بود.

حبیبی اظهار داشت: البته انتقادات ما مانع تقدیر از آن دسته از فعالیت های مفید در سه قوه کشور نیست ولی در هر حال معتقدیم که انتظار ملّت بزرگ ایران از مسئولان خیلی بیش از آن چیزی است که تا کنون صورت گرفته است.

وی با اشاره به حمایت از جریان مقاومت در منطقه، گفت: حمایت از جریان مقاومت در منطقه غرب آسیا و سایر مبارزان آزادی‌خواه و رهایی‌بخش مسلمان و غیرمسلمان را از آرمان‌های انقلابی امام راحل و مقام معظم رهبری می‌دانیم، از همه قوای مسئول و نهادها و سازمان‌های نظام می‌خواهیم در طراز نظام اسلامی و مردم انقلابی با نگاه به وظایف قانونی و مبانی هدایت‌گر عمل کنند و رضایت عامه جامعه را تحصیل کرده و با تلاش نهادینه شده و مبارزه با هر نوع انحرافات اجتماعی و دخالت بیگانگان مسیر دستیابی به تمدن اسلامی با الگوی پیشرفت و عدالت ایران اسلامی را شتابنده طی نمایند و بر این باوریم که پیشرفت بدون عدالت، به گسترش فاصله فقر و غنا می‌انجامد و تحصیل حیات طیبه، مستلزم همراهی عدالت با پیشرفت است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: در موضوعات دیگر خارجی ما همچنان دولت آمریکا را دشمن شماره یک ایران و انقلاب اسلامی و جریان مقدس مقاومت منطقه می‌دانیم و تا زمانی که دولت مردان آمریکا دست از درنده خویی برندارند، هر نوع مذاکره با آمریکا را به ضرر مردم ایران و انقلاب اسلامی و مصلحت مقاومت منطقه تلقی می‌کنیم، البته برخی از دولت‌های اروپا و حکومت‌های متحجّر قرون وسطائی منطقه و رژیم جعلی صهیونیستی در جنایات آمریکا شریک بوده و هستند.

حبیبی ادامه داد: تقویت هر چه بیشتر بنیه دفاعی کشور را بهترین اهرم برای جلوگیری از زیاده‌طلبی‌های دولت آمریکا و شرکای اروپایی و منطقه‌ای آن دولت می‌دانیم و با خلوص نیت و اطمینان قلبی آمادگی دائمی خود را مانند گذشته برای مقابله کارساز با استکبار و ایادیش اعلام می‌داریم.

وی با اشاره به معضل بیکاری در کشور گفت: بیکاری گسترده باعث شرمندگی جوانان تحصیل کرده دانشگاهی شده که امیدواریم مسئولان ذی‌ربط چار‌ه‌ای جدید بیندیشند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: در نظام اسلامی اگر فساد کم هم باشد هم زیاد است، در ماه‌های اخیر اقدامات جدیدی به‌خصوص از طرف قوه‌قضاییه صورت گرفته است و در دستگاه دولت هم به نظر می‌رسد حساسیت راجع‌به این موضوع بنیان‌کن افزایش یافته است، اصولاً ریشه فساد را قبل از شکل‌گیری باید خشکاند در این پیشگیری، جز با تصدی امور از طرف اشخاص بسیار صالحی که در خشکاندن ریشه فساد تبحّر دارند، عملی نخواهد بود.

حبیبی اظهار داشت: البته انتقادات ما مانع تقدیر از آن دسته از فعالیت‌های مفید در سه قوه کشور نیست ولی در هر حال معتقدیم که انتظار ملّت بزرگ ایران از مسئولان خیلی بیش از آن چیزی است که تا کنون صورت گرفته است.

وی با اشاره به حمایت از جریان مقاومت در منطقه، گفت: حمایت از جریان مقاومت در منطقه غرب آسیا و سایر مبارزان آزادی‌خواه و رهایی بخش مسلمان و غیر مسلمان را از آرمان‌های انقلابی امام راحل و مقام معظم رهبری می‌دانیم، از همه قوای مسئول و نهادها و سازمان‌های نظام می‌خواهیم در طراز نظام اسلامی و مردم انقلابی با نگاه به وظایف قانونی و مبانی هدایت‌گر عمل کنند و رضایت عامه جامعه را تحصیل کرده و با تلاش نهادینه شده و مبارزه با هر نوع انحرافات اجتماعی و دخالت بیگانگان مسیر دستیابی به تمدن اسلامی با الگوی پیشرفت و عدالت ایران اسلامی را شتابنده طی نمایند و براین باوریم که پیشرفت بدون عدالت، به گسترش فاصله فقر و غنا می انجامد و تحصیل حیات طیبه، مستلزم همراهی عدالت با پیشرفت است.

حبیبی گفت: در موضوعات دیگر خارجی ما همچنان دولت آمریکا را دشمن شماره یک ایران و انقلاب اسلامی و جریان مقدس مقاومت منطقه می دانیم و تا زمانی که دولت مردان آمریکا دست از درنده خویی برندارند، هر نوع مذاکره با آمریکا را به ضرر مردم ایران و انقلاب اسلامی و مصلحت مقاومت منطقه تلقی می کنیم. البته برخی از دولت های اروپا و حکومت های متحجّر قرون وسطائی منطقه و رژیم جعلی صهیونیستی در جنایات آمریکا شریک بوده و هستند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تقویت هر چه بیشتر بنیه دفاعی کشور را بهترین اهرم برای جلوگیری از زیاده‌طلبی‌های دولت آمریکا و شرکای اروپایی و منطقه‌ای آن دولت می‌دانیم و با خلوص نیت و اطمینان قلبی آمادگی دائمی خود را مانند گذشته برای مقابله کارساز با استکبار و ایادیش اعلام می‌داریم.

انتهای پیام/