مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) درمشهد افتتاح شد

مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) درمشهد افتتاح شد

مشهد-مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) همزمان با روز دانشجو با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مشهد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، همزمان با ۱۶ آذر روز دانشجو صبح جمعه با حضور حجت الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) در نزدیکی حرم مطهر رضوی افتتاح شد.

این مجتمع در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع در نزدیکی حرم مطهر رضوی واقع شده و کارکردهای این مجموعه علاوه بر پذیرایی و اسکان دانشجویان سراسر کشور با ظرفیتی بالغ بر ۴۰۰ نفر در روز، ایجاد فضاهای تعاملی همچون کافه کتاب با کاربری گعده های کتاب محور، پاتوق اندیشه با کاربری برگزاری کرسی‌‏های آزاداندیشی، مناظرات دانشجویی و گعده های مباحثه خواهد بود.

سال آمفی تئاتر با ظرفیت ۳۰۰ نفر، مناسب برای برگزاری همایش های دانشجویی، سالن کنفرانس با ظرفیت ۵۰ نفر مناسب نشست های نخبگانی و همچنین کلاس‌‏های آموزشی متعددی در این مجموعه برای استفاده دانشجویان تعبیه شده است.
بسترسازی و حمایت از اردوهای زیارتی دانشجویان زیارت اولی، نخبه و محروم سایر شهرستان‏ها ،ساماندهی اردوهای تشکیلاتی دانشگاه‎های کشور، برگزاری جلسات مناظره، کرسی‌‏های آزاد اندیشی و محافل سخنرانی، برگزاری جلسات پاتوق دانشجویی و همچنین برگزاری کلاس های معرفتی، سبک زندگی، بصیرتی و مهارتی از جمله اهداف تاسیس این مجموعه عنوان شده است.