معاون وزیر کشور از تقاطع غیرهم سطح یادگار امام(ره)بازدید کرد

معاون وزیر کشور از تقاطع غیرهم سطح یادگار امام(ره)بازدید کرد

قزوین- معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور از تقاطع غیرهم سطح یادگار امام(ره) قزوین بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور روز جمعه با حضور جمعی از مسئولان استان از تقاطع غیر هم سطح یادگار امام(ره) بازدید کرد.

پروژه تقاطع غیرهمسطح یادگار امام (ره) با هدف ساماندهی ورودی شهر در بلوار امام خمینی (ره) در حال اجرا بوده و از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

اجرای این پروژه بر اساس تفاهم نامه ای چهارجانبه بین استانداری قزوین، فرمانداری، شهرداری و اداره کل راه وشهرسازی استان قزوین کلید خورد و در نیمه اول سال جاری قرارداد آن منعقد شد.

تقاطع غیرهمسطح یادگار امام (ره) با هدف ساماندهی ورودی و به منظور سهولت دسترسی شهروندان و مسافران به جاذبه های مختلفی از جمله ورزشگاه شهید امامی، نمایشگاه  بین المللی ودانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در حال احداث است.

طرح تقاطع به شکل شبدری کامل با تامین همه دسترسی ها در نظر گرفته شده و دارای ۴ رمپ و ۴ لوپ است که از جانب شمالی و جنوبی با  فراهم کردن دسترسی های مناسب به ورودی شهر برای رفاه حال مسافران، امکان بسترسازی جهت جذب گردشگری  وورود توریسم را فراهم کرده است.

اعتبار اجرایی این پروژه بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال  است.

بازدید از چند طرح شهری از جمله سافاری پارک، دریاچه هفت دره، دهکده طبیعت، پل طبیعت و دولتخانه صفوی از برنامه های امروز معاون عمرانی و توسعه امور شهری وزارت کشور است.

همچنین نشست با مدیران حوزه عمران شهری، شهرداران و شوراهای اسلامی شهرهای استان از دیگر برنامه های سفر معاون وزیر کشور به استان قزوین است.