تمام کسانی که دل در گرو انقلاب دارند، در برابر سیاست‌های آمریکا متحد شوند

عضو کمیسیون امنیت گفت: معتقدم که شعار امسال روز 16 آذر باید اتحاد و هم افزایی باشد به این معنا که تمام کسانی که دل در گرو نظام و انقلاب دارند در برابر سیاست‌های آمریکا متحد باشند.

تمام کسانی که دل در گرو نظام و انقلاب دارند در برابر سیاست‌های آمریکا متحد شوند/ چهره واقعی آمریکا در حمایت ازکودک کشانی هویدا است محمد جواد جمالی نوبندگانی عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره سالروز 16 آذرماه، روز دانشجو، اظهار کرد: مردم باید بدانند که حماسه 16 آذرماه به دلیل اعتراض دانشجویان به حضور نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا و سیاست‌های امپریالیسمی آمریکا شکل گرفت.

وی افزود: ریشه و اصل حماسه 16 آذر مخالفت با سیاست‌های استکباری آمریکا بود، لذا اگر می‌خواهیم این روز را گرامی بداریم باید به افرادی که این روز را به یک تفکر تبدیل کرده‌اند، توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

جمالی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که علی رغم اقدامات جمهوری اسلامی ایران در راستای صلح و مذاکره متأسفانه بار دیگر آمریکا چهره واقعی خود را به احتزاز درآورد و تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه کشور ما اتخاذ کرده است، به نحوی که روزی ملت ایران را تروریسم خطاب می‌کند و روز دیگر آنها را از قحطی می‌ترساند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد: 16 آذر امسال اهمیت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته دارد چرا که عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی این بار یکپارچگی و اتحاد ایران را هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند کشور ما را تجزیه کنند.

وی ادامه داد: امیدوارم که مردم ایران با درک شرایط بداند آمریکایی که در برخی محافل به صورت بزک شده معرفی می‌شود، حقیقت ندارد بلکه چهره واقعی این کشور در حمایت از خونخواران و کودک‌کشانی مانند بن سلمان و سران رژیم صهیونیستی هویدا می‌شود.

جمالی در پایان خاطر نشان کرد: معتقدم که شعار امسال روز 16 آذر باید اتحاد و هم افزایی باشد به این معنا که تمام کسانی که دل در گرو نظام و انقلاب دارند در برابر سیاست‌های آمریکا متحد باشند.

انتهای پیام /