وعده‌ی افزایش بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۸

کمبود بودجه‌ی آموزش وپرورش امسال هم فشار بسیاری را به دوش این این وزارتخانه وارد کرد و مدارس یکی از علل دریافت وجه برای شهریه را که ممنوعیت‌هایی برای آن وجود دارد، تامین هزینه‌ی جاری مدارس عنوان می‌کردند؛ اتفاقی که نتیجه‌ی آن اختلال در تحصیل و حتی در برخی موارد ترک تحصیل کودکانی بود که … نوشته وعده‌ی افزایش بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۸ اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

وعده‌ی افزایش بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۸

کمبود بودجه‌ی آموزش وپرورش امسال هم فشار بسیاری را به دوش این این وزارتخانه وارد کرد و مدارس یکی از علل دریافت وجه برای شهریه را که ممنوعیت‌هایی برای آن وجود دارد، تامین هزینه‌ی جاری مدارس عنوان می‌کردند؛ اتفاقی که نتیجه‌ی آن اختلال در تحصیل و حتی در برخی موارد ترک تحصیل کودکانی بود که از بضاعت مالی کمی برخوردار بودند. رییس سازمان برنامه و بودجه در نشست خبری در پاسخ به خبرنگار انصاف نیوز از افزایش بودجه آموزش و پرورش برای سال آینده خبر داد.

محمد باقر نوبخت به خبرنگار انصاف نیوز گفت: بودجه‌ی آموزش و پرورش را با یک رشد حدود ۲۵ درصد و در بعضی قسمت‌ها تا ۲۸ درصد و در بعضی از ردیف‌ها تا بالای پنچاه درصد دیدیم وفکر می‌کنیم آموزش وپرورش کلا با مشکلی با نام کمبود بودجه در سال آتی روبرو نباشد که فشاری را روی دانش آموز و خانواده‌ها بگذارد؛ ضمن اینکه ما برای سال آتی برای رتبه‌بندی مصوبه‌ای نداریم.

وی افزود: پیش بینی کردیم حدود دو هزار میلیارد تومان برای این فعالیت در ردیف جداگانه بگذاریم که اگر قرار بود ابلاغ شود از نیمه‌ی دوم سال بتوانیم اجرایی کنیم و به همین دلیل من فکر می‌کنم هیچ فشاری را بر خانواده‌ها برای گرفتن شهریه و جبران کسری منابع آموزش و پرورش در سال آینده نخواهیم داشت.

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/9Z1E8