همه چیز درباره مجموعه رسانه ای اقتصاد آنلاین

اقتصاد آنلاین از سال 90 به عنوان اولین رسانه جامع خبری-تحلیلی اقتصاد ایران، فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه رسانه ای هم اکنون به پرمخاطب ترین رسانه مجازی در این حوزه تبدیل شده که بیش از 200 هزار بازدید روزانه دارد. همچنین فعالیت های گسترده این مجموعه در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و ... مورد توجه گسترده قرار گرفته است.

صاحب امتیاز اقتصاد آنلاین مریم کاظمی از فارغ التحصیلان اقتصاد دانشگاه تهران است و تحت نظر هیات عالی نظارت بر مطبوعات فعالیت می کند.

بر اساس نقشه راه اقتصاد آنلاین که بعنوان یک آیین نامه اخلاقی در وب سایت این پایگاه درج شده است، درج اخبار در این وب سایت خبری بر اساس واقعیت‌های عینی بوده و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه بدون جهت گیری های جناحی و سیاسی درج می شود. به همین جهت این مجموعه رسانه ای هیچ گاه مشی سیاسی و یا حمایت سیاسی از گروه ها و احزاب نداشته است.

در رنکینگ سال 96 وزارت ارشاد اسلامی، اقتصاد آنلاین امتیاز بالایی کسب کرد و در میان 5 پایگاه برتر خبری قرار گرفت. همچنین در رتبه بندی های جهانی نظیر گوگل و الکسا نیز این سایت از رتبه بسیار خوبی برخوردار است.

علاوه بر انتشار اخبار لحظه ای و گزارش های تحلیلی از حوزه های مختلف اقتصادی، آرشیو قیمت های بازارهای مختلف از مسکن تا سکه و ارز و خودرو و موبایل از جذابیت های این مجموعه خبری است. همچنین پرتال مدیران، پرتال شرکت ها و پرتال اقتصاددانان از بخش های منحصربفرد این رسانه است که در آن مدیران، شرکت ها و اقتصاددانان معرفی شده و هر یک صفحه ای اختصاصی دارند و اخبار مرتبط با آنها در آن صفحه درج می شود.

مخاطبان اقتصاد آنلاین صاحبان کسب و کار، مدیران، روسای شرکت‌ها و فعالان اقتصادی هستند که می‌خواهند یک روز زودتر از اخبار مطلع شوند و در نتیجه به روزنامه‌ها اکتفا نمی‌کنند.

هم اکنون فعالان اقتصادی در ایران با چالش‌های فراوانی دست به گریبان هستند. یکی از این چالش‌ها نبود سیستم اطلاع رسانی مستقل و مطمئنی است که اخبار و تحلیل های اقتصادی را در هفت روز هفته و در بیست و چهار ساعت شبانه‌روز در اختیار آنان قرار دهد. همانطور که می‌دانیم، نبود چنین رسانه‌ای موجبات عدم تحرک بازار اطلاعات بود که از عوامل ناکارایی در سیستم اقتصادی شمرده می شد. در سال های اخیر با فراگیر شدن این رسانه عملا این کمبود مرتفع شده و اخبار و تحلیل های اقتصاد با

البته در این مسیر توجه به سیاست های دولتی و در امان ماندن از گرداب سیاست گذاری‌های متزلزل و خلق‌الساعه برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ضروری است که این پایگاه سعی دارد با نقد و بررسی این سیاست گذاری‌ها، گامی در جهت بهبود فضای سیاستگذاری عمومی و نقد و بررسی این حوزه بردارد.

این مجموعه رسانه ای هم اکنون با 5 وبسایت در حوزه های مختلف و بیش از 30 خبرنگار یکی از بزرگترین رسانه های اقتصادی کشور نیز هست.