ثبت نام کارت سوخت سرعت بیشتری گرفت/محدودیت زمانی حذف شد

بنا بر اعلام مسئولین حوزه سوخت، استفاده از کارت سوخت از چندی بعد به عنوان یک الزام برای صاحبان خودرو و موتور سیکلت معرفی می شود، به همین خاطر ثبت نام برای کارت سوخت المثنی همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری میزان- بنا بر اعلام مسئولین حوزه سوخت، استفاده از کارت سوخت از چندی بعد به عنوان یک الزام برای صاحبان خودرو و موتور سیکلت معرفی می شود، به همین خاطر ثبت نام برای کارت سوخت المثنی همچنان ادامه دارد.

کارت سوخت به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، لزوم استفاده از کارت سوخت در زمان سوخت گیری، مبحثی است که در آخرین روز‌های آبان ماه از سوی مسئولین حوزه سوخت مطرح شد و به دنبال آن روند ثبت نام برای صاحبان خودرو و موتورسیکلت‌هایی که به هر دلیلی دسترسی به کارت سوخت ندارند، مشخص شد.

روند ثبت نام از روز شنبه ۳ آذر با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ کلید خورد و در ادامه راه روش‌های ثبت نام به طریق سامانه دولت همراه و اپلیکیشن آن و کد دستوری #۴* نیز به آن‌ها اضافه شد.

استفاده از سامانه دولت همراه، اپلیکیشن آن و کد دستوری به دلیل دسترسی راحت‌تر و استقبال بیشتری در مقایسه با مراجعه حضوری داشته به همین خاطر از ابتدای امر جدول زمانبندی با توجه به آخرین شماره سمت راست گوشی تلفن همراه تعریف شد تا متقاضیان در روز‌های متفاوت به این سامانه‌ها مراجعه و از ترافیک خطوط جلوگیری به عمل آورند.

پس از گذشت حدود ۱۰ روز از ثبت نام برخی متقاضیان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در جدیدترین اطلاعیه خبر از حذف زمان‌بندی اعلام شده برای ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی کرد تا نسبت به ثبت‎نام خود اقدام کنند، به همین خاطر مالکان خودرو و موتور سیکلت با هر شماره تلفن همراه‌ای که در اختیار دارند و سیم کارت آن به نام آن‌ها ثبت شده نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

در این میان باید به نکاتی مانند ابطال کارت سوخت قبلی در صورت ثبت نام مجدد کارت سوخت، عدم ارائه رمز بانکی، استفاده نکردن از نسخه‌های جعلی منتشر شده در فضای مجازی و تنها استفاده از درگاه ملی خدمات دولت همراه به نشانی https://www.mob.gov.ir و یا نصب اپلیکیشن از طریق ایران اپس (iranapps.ir)، کافه بازار (cafebazaar.ir)، اپ استور (appstore.ir) مطرح شد.

همچنین صاحبان بیش از یک دستگاه خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت برای ثبت نام باید به ازای هر دستگاه وسیله نقلیه خود با یک کارت بانکی عملیات ثبت نام را انجام دهند.

گفتنی است، مالکان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند.

به گزارش خبرگزاری میزان، تاکنون بار‌ها از سوی وزارت نفت و نمایندگان مجلس بر این مسئله تاکید شده که استفاده از کارت سوخت به معنی سهمیه بندی بنزین نیست و به هیچ عنوان افزایش قیمت مطرح نیست.