کماکان خود را یک دانشجو می‌دانم/ یاد شهدای عرصه علمی را فراموش نمی‌کنیم

غلامی ضمن گرامیداشت روز دانشجو گفت: کماکان خود را یک دانشجو می‌دانم و دوست ندارم هیچگاه این حس زیبا را از دست بدهم.

غلامی ضمن گرامیداشت روز دانشجو گفت: کماکان خود را یک دانشجو می‌دانم و دوست ندارم هیچگاه این حس زیبا را از دست بدهم.

غلامی به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، منصور غلامی وزیر علوم در حساب شخصی اینستاگرام خود پیامی را به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو نوشت که مشروح آن در ادامه آمده است:

خداوند متعال را شاکرم که یکبار دیگر توفیق دارم تا در خدمت به حامعه بزرگ دانشگاهیان کشور، روز پر افتخار «دانشجو» را در کنار یکایک شما عزیزان پاس بدارم.

هرساله با فرارسیدن شانزدهم آذرماه با خود اندیشه می‌کنم که حقیقتا از ابتدای انقلاب اسلامی در ایران تا به امروز، این جوانان دانشجو، چه فداکاری‌ها و رشادت‌ها که در راه وطن نکرده اند و چه خون های پاکی که نثار سربلندی ایران اسلامی نشده است و چه حق ها که بر گردن کشور ندارند.

از شکل گیری نهضت بزرگ انقلاب اسلامی گرفته تا هشت سال دفاع مقدس جانانه در مقابل تحمیلی‌ترین و ناجوانمردانه ترین جنگ تاریخ، از خودکفایی ها و اکتشافات و اختراعات گرفته تا سربلندی در انواع مسابقات علمی، هنری و ورزشی در سطح بین المللی چقدر مدیون این دانشجویان هستیم.

چقدر سربلندی برایمان آفریدند و هزاران بار پرچم سه رنگ و مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر فراز سکوهای قهرمانی و پهلوانی جهان به اهتزاز درآوردند.

نکته دیگر آنکه امروز با وجود رسیدن به مرتبه استادی و تدریس و راهنمایی دانشجویان کماکان خود را یک دانشجو می دانم و دوست ندارم هیچگاه این حس زیبا را از دست بدهم و هر بار که فرصتی پیش آیدسریعا خود را با دانشجویان هم کلام و همراه کنم و قطعا این حس برای همه اساتید و زحمت کشان عرصه علم و دانش وجود دارد.

کلام و سخن در این روز بسیار است و در اینجا مجالی نیست؛ ضمن پاسداشت یاد و خاطره همه شهیدان به ویژه شهدای دانشجو و شهدای عرصه علمی کشور، روز گرامیداشت مقام شامخ دانشجو را به تک تک دانشجویان و آینده سازان و مدیران فردای ایران زمین تبریک عرض می کنم  و از ایزدمنان توفیقات روزافزون برای شما خواستارم؛ امیدوارم که بتوانیم خدمتگزار خوبی برای دانشگاهیان و دانشجویان عزیز باشیم و آنطور که شاسته و بایسته است حق مطلب را به جای آوریم.

کماکان خود را یک دانشجو می‌دانم/ یاد شهدای عرصه علمی را فراموش نمی‌کنیم

پیام اینستاگرامی وزیر علوم به مناسبت روز دانشجو