تحریم های غیرقانونی عاملی مخرب برای پیشرفت جوامع در حوزه علم و فناوری است

وزیر امور خارجه گفت: اقدامات قهری یکجانبه و تحریم های غیرقانونی عاملی مخرب برای توسعه و پیشرفت جوامع در حوزه علم و فناوری است.

وزیر امور خارجه گفت: اقدامات قهری یکجانبه و تحریم های غیرقانونی عاملی مخرب برای توسعه و پیشرفت جوامع در حوزه علم و فناوری است.

تحریم های غیرقانونی عاملی مخرب برای یشرفت جوامع در حوزه علم و فناوری است به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عصر سه شنبه در ژنو با فرانسیس گری مدیر کل سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) در خصوص همکاری‌های دوجانبه با این سازمان و روند‌های جاری بین المللی در حوزه مالکیت معنوی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره به برنامه‌های ایران برای حرکت از اقتصاد مبتنی بر نفت و گاز به اقتصاد دانش بنیان، بر اهمیت توجه به مالکیت معنوی در این مسیر تاکید کرد.

وی ضمن برجسته کردن اهمیت چندجانبه گرایی در عرصه بین المللی، اقدامات قهری یکجانبه و تحریم‌های غیرقانونی را عاملی مخرب برای توسعه و پیشرفت جوامع در حوزه علم و فناوری برشمرد.

مدیر کل وایپو نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی در خصوص آخرین روند‌های بین المللی در حوزه مالکیت معنوی، به مهمترین چالش‌های پیش روی جامعه جهانی در این حوزه اشاره و از جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک عضو فعال و سازنده در عرصه سازمان‌های بین المللی و چندجانبه گرایی تمجید کرد.