فرآیند تعیین نرخ خرید تضمینی گندم اشکال دارد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند تعیین نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت اشکال دارد و دولت باید به نظر کارشناسان در این رابطه اهمیت دهد.

خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند تعیین نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت اشکال دارد و دولت باید به نظر کارشناسان در این رابطه اهمیت دهد.

فرآیند تعیین نرخ خرید تضمینی گندم اشکال دارد «احمدعلی کیخواه» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به انتقادات نمایندگان نسبت به عدم افزایش نرخ خرید تضمینی گندم گفت: به اعتقاد بنده قیمت گندم باید بین ۲ هزار تا ۲ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شود.

وی با بیان اینکه فرآیند تعیین نرخ تضمینی گندم از سوی دولت اشکالات زیادی دارد، تصریح کرد: اینگونه برخورد با بخش کشاورزی درست نیست و کشاورزان ما مستحق چنین برخوردی نیستند و باید در رابطه با تعیین نرخ خرید تضمینی گندم به گزارش کارشناسان هم توجه داشت.

کیخواه تصریح کرد: درحال حاضر اصرار اعضای کمیسیون بر این است که دولت تصمیم خود درباره نرخ خرید تضمینی را اصلاح کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: درحال حاضر تقاضای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در این کمیسیون مطرح است و تقریبا همه اعضای کمیسیون این تقاضا را امضا کرده‌اند.

این نماینده مجلس ادامه داد: البته در کنار استیضاح وزیر جهاد کشاورزی تقاضای طرح سوال از رئیس جمهور هم مطرح است که به اعتقاد بنده همکاران‌مان مصمم هستند که تا به آخر و رسیدن به نتیجه نهایی این فرآیند را ادامه دهند.