سقوط دو هواپیمای نظامی آمریکا در نزدیکی ژاپن / این دو هواپیما در آسمان با یکدیگر برخورد کردند / ۷ نظامی مفقود شدند

دو هواپیمای نیروی دریایی آمریکا در سواحل نزدیک ژاپن سقوط کردند که در نتیجه آن ۷ نظامی آمریکایی مفقود شدند. یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت که یکی از این هواپیما‌ها از نوع جنگنده F/A ۱۸ و دیگری هواپیمای سوختگیری KC ۱۳۰ بوده است. نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که این دو هواپیما احتمالا در آسمان با هم برخورد کرده اند و اکنون یک تیم ژاپنی در حال جستجو برای یافتن این نظامیان آمریکایی است.

دو هواپیمای نیروی دریایی آمریکا در سواحل نزدیک ژاپن سقوط کردند که در نتیجه آن ۷ نظامی آمریکایی مفقود شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام‌های آمریکایی از سقوط دو فروند هواپیمای نیروی دریایی ارتش این کشور در نزدیکی سواحل ژاپن خبر دادند.
به گفته این مقام ها، ۶ نفر از سرنشین این هواپیما‌ها که برای برنامه آموزشی و سوختگیری در حال پرواز بودند، مفقود شده و هنوز خبری از سرنوشت آن‌ها در دست نیست.
یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت که یکی از این هواپیما‌ها از نوع جنگنده F/A ۱۸ و دیگری هواپیمای سوختگیری KC ۱۳۰ بوده است.
نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که این دو هواپیما احتمالا در آسمان با هم برخورد کرده اند و اکنون یک تیم ژاپنی در حال جستجو برای یافتن این نظامیان آمریکایی است.
وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور یکی از سرنشینان را نجات داده است.

لینک کوتاه