۵۷ عضو گروه طالبان در افغانستان کشته شدند

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در یک هفته گذشته ۵۷ عضو گروه طالبان از جمله چند فرمانده مهم این گروه کشته و مناطق زیادی از وجود این گروه پاکسازی شده است.

خبرگزاری ایرنا: وزارت کشور افغانستان روز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در این مدت مقداری سلاح، مهمات و ۱۳ عدد مین از بین برده شده است.

وزارت کشور افغانستان در باره تلفات نیرو‌های دولتی در این مدت اشاره‌ای نکرده است، اما امروز منابع خبری افغانستان از کشته شدن چهارپلیس و اسارت هشت تن دیگر به دست طالبان خبر دادند.

۵۷ عضو گروه طالبان در افغانستان کشته شدند

از استان «غزنی» در ۱۴۵ کیلومتری غرب کابل پایتخت نیز خبر رسیده است که نیرو‌های دولتی پس از چهار سال شهرستان «خوگیانی» را از طالبان پس گرفته و نیرو‌های دولتی در آن مستقر شدند.

فرماندهی پلیس استان غزنی افغانستان به رسانه‌های محلی این کشور گفته است که در این عملیات که برای پاکسازی این شهرستان راه اندازی شده بود، ۱۲ تن از افراد طالبان کشته و ۱۸ تن دیگر زخمی شدند.

از استان «غور» در مرکز افغانستان هم خبر رسید است که «سیدضیاحسینی» رئیس امنیت پلیس این استان هنگام بازگشت از شهرستان «دولت یار» با انفجار بمب جاسازی شده طالبان مواجه شد که از این حمله انفجاری جان بسلامت برد.