تلاش مجلس و دولت برای اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: مجلس با کمک دولت سعی می‌کند برای اصلاحات قانون منع بکارگیری بازنشستگان اقدام کند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: مجلس با کمک دولت سعی می‌کند برای اصلاحات قانون منع بکارگیری بازنشستگان اقدام کند.

تلاش مجلس و دولت برای اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، جمشید انصاری رئیس سازمان اداری استخدامی کشور امروز چهارشنبه 14 آذر ماه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره کافی بودن میزان افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت با توجه به وضعیت تورم، گفت: مرجع اعلام وضعیت تورم بانک مرکزی و مرکز آمار هستند و تا پایان سال رقمی که اعلام کنند، مرجع ماست و بر اساس آن حقوق کارکنان دولت افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه در قانون بودجه، منابع مالی افزایش حقوق کارکنان دولت ۲۰ درصد پیش بینی شده است، گفت: اگر این میزان قرار باشد بیشتر شود، در زمان بررسی بودجه در مجلس مشخص می‌شود.

انصاری درباره احتمال خالی شدن فضای مدیریتی کشور با توجه به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان افزود: ما در حوزه قانون‌گذاری نباید رویکرد صفر و یک داشته باشیم و زمانی که قوانین را بررسی و تصویب می‌کنیم باید موارد خاص را در نظر داشته باشیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: سخنان مقام معظم رهبری هم مبتنی بر این مطلب بود که به برخی موارد خاص در تصویب این قانون توجه لازم نشده است و از مجلس خواستند که این اشکال را رفع کند و مجلس با کمک دولت سعی می‌کند در تامین نظر مقام معظم رهبری اصلاحات لازم را به عمل آورد.

وی در پایان تصریح کرد: نظر رئیس‌جمهور و دولت این بود که ما از جوان‌تر شدن مدیریت کشور باید استقبال کنیم و پیش از این هم در تابستان ۹۶ مصوبه‌ای در شورای عالی داشتیم، که در برنامه ششم توسعه سن مدیریت کشور را کم کنیم و این در دولت هم بوده است، ولی مواردی است که ما ناچاریم از سرمایه مدیریتی و کارشناسی کشور استفاده کنیم، اما باید راهکارهای درستی برای تشخیص این موارد اتخاذ کنیم.