۱۶ آذر نماد حراست استقلال سیاسی، پرچم مبارزه با استبداد و نشانی برای تحقیر استعمار است

امروز به روشنی می توان یک خط مبارزه ۶۵ ساله از ۱۶ آذر ۳۲ تا ۱۶ آذر ۹۷ ترسیم کرد. ۱۶ آذر نمادی از حراست استقلال سیاسی کشور، پرچمی بلند برای مبارزه با استبداد و نشانی برای تحقیر استعمار است.

خبرگزاری میزان- امروز به روشنی می توان یک خط مبارزه ۶۵ ساله از ۱۶ آذر ۳۲ تا ۱۶ آذر ۹۷ ترسیم کرد. ۱۶ آذر نمادی از حراست استقلال سیاسی کشور، پرچمی بلند برای مبارزه با استبداد و نشانی برای تحقیر استعمار است.

۱۶ آذر نماد حراست استقلال سیاسی، پرچم مبارزه با استبداد و نشانی برای تحقیر استعمار است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های انقلابی در آستانه ۱۶ آذر - روز دانشجو - با انتشار بیانیه‌ای این روز گرامی داشتند.

در این بیانیه آمد است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خط مبارزه ۶۵ ساله از ۱۶ آذر ۳۲ تا ۱۶ آذر ۹۷ یک پیام دارد وآنهم پیام ذلت ناپذیری ملتی بزرگ است. برخی امروز اگر ترامپ به ایران بیاید حاضرند دانشجویان را هم زیر پایش ذبح کنند. این میزان ارادت برخی به آمریکا یا از سر جهل تاریخ است یا از سر وادادگی.  استفاده از دیپلماسی متناسب با عزت و جایگاه تاریخی مردم ایران، با هدف توسعه روابط با هم پیمانان باید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد

۱۶ آذر ۱۳۳۲ در تحلیل تحولات تاریخ معاصر ایران از جایگاه ممتازی برخوردار است. بعد از وقایعی که کشور عزیزمان در دورۀ بعد از اشغال در جنگ جهانی دوم پشت سر گذاشت، با شکست نهضت ملی شدن صنعت نفت و کودتای آمریکایی-انگلیسی ۲۸ مرداد، ایران عملاً به یکی از کشور‌های وابسته و هم پیمان با امریکا در منطقه تبدیل شد. در واکنش به اضمحلال استقلال سیاسی، و در حالی که رژیم شاه، سرخوش از شکست نهضت نفت، با دعوت از اربابان غربیش برای حضور در تهران، در صدد بودند تا وابستگی کامل اقتصادی و سیاسی کشور را با کنسرسیوم جدید نفتی، برقراری مجدد رابطه سیاسی با بریتانیا، محاکمه دکتر مصدق و سفر نیکسون، معاون رئیس جمهور آمریکا، جشن بگیرند، دانشجویان و دانشگاهیان با حرکت اعتراضی و انقلابی خود، با خیزش ضد استبدادی و ضداستکباری، جریان جدیدی را در کشور ایجاد؛ و با تقدیم خون پاک سه جوان مسلمانِ مبارز، سنگ بنای رفیع انزجار از طاغوت پهلوی، و استکبار استعمارگر را، پی ریزی کردند.

بخش اول این بنیان مرصوص، با پیروزی انقلاب اسلامی شکوهمندمان به شجره طیبه‌ای تبدیل شد که استقلال، آزادی و پیشرفت جامعه ایرانی را به ارمغان آورد. در بخش دوم و در طول این ۶۵ سال، آمریکا و متحدین غربی وارد مصاف بزرگ و همه جانبه‌ای با مردان و زنان، و کودکان و جوانان این سرزمین شده اند که با اتکا به آموزه صادق قرآنی مقاومت و پیوند بی نظیر با اصل مترقی امامت و ولایت فقیه، در تمام این رویارویی‌ها به پیروزی رسیده، و امپراطوی پرنخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی سقوط کشانده است.

فَلَمّا رَأَی اللهُ صِدقَنا اَنزَلَ بِعَدُوِّنَا الکَبتَ وَ اَنزَلَ عَلَینا النَّصر

امروز به روشنی می توان یک خط مبارزه ۶۵ ساله از ۱۶ آذر ۳۲ تا ۱۶ آذر ۹۷ ترسیم کرد. ۱۶ آذر نمادی است از حراست استقلال سیاسی کشور، پرچمی بلند برای مبارزه با استبداد و نشانی برای تحقیر استعمار. دانشگاه و دانشگاهیان در طول ایام پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همچنان این پیشتازی را با اشغال سفارت امریکا، مرکز جاسوسی و برانداری نظام نوپای اسلامی، حضور گسترده در دفاع مقدس و فعالیت در حوزه‌های سازندگی کشور و تولید علم و فناوری حفظ کردند. برخی امروز اگر ترامپ به ایران بیاید حاضرند دانشجویان را هم بر پایشان ذبح کنند. این میزان ارادت برخی به آمریکا یا از سر جهل تاریخ است یا از سر وادادگی.