احداث صد هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک مدنظر داریم/ واگذاری ۶۰ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی به کمیته امداد

ایلنا: وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: احداث صد هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک را هم در نظر داریم که با همکاری بنیاد مسکن در دستورکار است و به زودی ابلاغ می‌شود.…

اسلامی در جمع خبرنگاران:

احداث صد هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک مدنظر داریم/ واگذاری ۶۰ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی به کمیته امداد

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: احداث صد هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک را هم در نظر داریم که با همکاری بنیاد مسکن در دستورکار است و به زودی ابلاغ می‌شود. احداث سالیانه ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید را هم داریم که این برنامه هم تدوین شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمد اسلامی ظهر امروز در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دولت برای کاهش قیمت مسکن چه برنامه‌ای دارد، گفت: بازار مسکن تابعی از شرایط اقتصادی است و متاثر از تحولاتی است که در بازار ارز رخ داد و الزاما به خود بازار مسکن مربوط نمی شود. مهم این است ما در جریان تولید مسکن برای اقشار متوسط و کم‌‌درآمد، برنامه متنوعی داشته باشیم و به آنان کمک کنیم تا صاحب مسکن شوند.

وی با بیان اینکه مهمترین گامی که در این راستا در هفته گذشته برداشته شد، ابلاغ احداث صد هزار واحد مسکونی در بافت‌‌‌های فرسوده بود که تفاهم‌‌نامه‌‌هایش مبادله شده و منابعش هم پیش‌‌بینی شده بود، اظهار داشت: همچنین به استانداران ابلاغ کردیم که در ۲۷۰ محله در شهرهای گوناگون کشور، با مدیریت استانداران این واحدهای مسکونی توسط خود مردم یا توسعه‌‌‌گران با اراضی که خودشان در اختیار دارند یا اراضی که ما در اختیارشان می‌‌گذاریم، احداث شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: احداث صد هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک را هم در نظر داریم که با همکاری بنیاد مسکن در دستورکار است و به زودی ابلاغ می‌شود. احداث سالیانه ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید را هم داریم که این برنامه هم تدوین شده است.

اسلامی با بیان اینکه تکمیل حدود پانصد هزار واحد مسکونی را در نظر داریم، تصریح کرد: تقریبا در همه پروژه‌‌های مسکن مهر این فراخوان داده شده و به همه مجریان و دستگاه‌‌های مربوطه ابلاغ شده است که با توجه به شرایط کنونی این پروژه‌‌ها را تکمیل کنیم.

وی به همکاری میان وزارت راه و شهرسازی با کمیته امداد اشاره و خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ هزار واحد مسکونی از مسکن مهر که بدون متقاضی بود را در اختیار کمیته امداد قرار دادیم. با هم تفاهم‌‌‌نامه‌‌‌‌ای امضا کردیم که آنها بتوانند این واحدها را تکمیل کنند و در اختیار قشر آسیب‌‌‌پذیر جامعه قرار دهند.