روحانی در جمع مردم سرخه:‌ وعده دولت به مردم سرخه، آب شرب سالم و پایدار در تابستان ۹۹ است

رئیس‌جمهور در جمع مردم سرخه گفت: وعده دولت و وزارت نیرو به مردم سرخه، آب شرب سالم و پایدار در تابستان ۹۹ است.

روحانی در جمع مردم سرخه:‌ وعده دولت به مردم سرخه، آب شرب سالم و پایدار در تابستان ۹۹ است

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در نخستین برنامه از روز دوم سفر به استان سمنان در جمع مردم شهرستان سرخه با بیان اینکه اینجا سرزمین انقلاب است، اظهار داشت: همه مردم استان سمنان در انقلاب سهیم بودند اما این یک واقعیت است، انقلاب در این استان از این سرزمین شروع شد. افرادی بودند در این سرزمین که ده‌ها نوبت دستگیر شدند، ده‌ها نوبت به زندان رفتند اما ایستادگی و مقاومت کردند‌.

وی با بیان اینکه دیار کویر دیار تشنه است و مردم حداقل از مردم و مسئولان یک آب آشامیدنی سالم و پایدار می‌خواهند، افزود: وعده و قول وزیر نیرو به مردم سرخه این است تابستان 99 انشاءالله آب سالم پایدار به سرخه خواهد رسید و این آب پایدار برای 30 سال آینده سرخه را تضمین می‌کند. رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز که اهل همین دیار هست، به شما مردم سرخه قول می‌دهد یک مجتمع فرهنگی تا پایان دولت دوازدهم افتتاح شود.

رئیس‌جمهور توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان سمنان و سرخه را ضروری خواند و اظهار داشت: سرزمین پر برکت سرخه پرورشگاه انسان‌های عالم، عارف و مجاهد همچون آیت‌الله فیض و حجت‌الاسلام و‌المسلمین نطنزی است. ‌مردم سرخه در این دیدار معروف به ایمان بودند و یکپارچه پای انقلاب بوده‌اند و امروز هم هستند.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه در برابر مهر و محبت مردم و جوانان ولایتمدار زادگاهم، خاضع هستم، با اشاره به محل برگزاری سخنرانی که یک حسینیه قدیمی در این شهر است، گفت: ایام عزاداری عاشورا در همین تکیه برگزار می‌شد و همه از محله‌های مختلف در اینجا جمع می شدند و نخل روز عاشورای تکیه سرخه، نشان عشق مردم به خاندان رسالت بود. این دیار سرزمین عشق به ائمه بوده و عالمان بزرگی داشته و امروز هم طلاب، دانشجویان و مدیران فاضل و سختکوشی در این سرزمین پرورش یافته‌اند.

وی در پاسخ به درخواست مردم سرخه برای تاسیس دانشگاه در این شهر، گفت: ان‌شاء‌الله برای نیازهای دیگر مردم فکری خواهیم کرد و حتماً اقدام می‌کنیم.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود، با اشاره به اماکن تاریخی شهر سرخه از جمله مسجد 40 ستون، آب انبار تاریخی و قدیمی سرخه، یخچال طبیعی و دیگر اماکن تاریخی سرخه گفت: آثار گذشته باید به عنوان یادگار احیاء شود. این منطقه از نظر گردشگری استعدادهای خوبی دارد‌.

حجت‌الاسلام روحانی در ادامه به زبان سرخه‌ای اشاره کرد و گفت: زبان زیبای محلی سرخه از افتخارات ماست. در دوران جنگ همواره بی‌سیم‌چی‌ها از این زبان استفاده می‌کردند و در این اواخر در مذاکرات هسته‌ای نیز ما از این زبان استفاده کردیم. از زبان سرخه‌ای زیباتر اخلاق، ایمان، محبت و فداکاری مردم سرخه است. افتخار می‌کنم که در این دیار به دنیا آمدم و در کودکی اینجا بزرگ شدم.