ادیانی: باید در مجلس از ادبیات فاخر استفاده شود

یک نماینده اصولگرای مجلس گفت که امروز الفاظی را از نمایندگان شنیدم که از برخی از آنها تعجب کردم چون باید تلاش شود که در مجلس از ادبیات فاخر استفاده شود.

علی ادیانی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس

یک نماینده اصولگرای مجلس گفت که امروز الفاظی را از نمایندگان شنیدم که از برخی از آنها تعجب کردم چون باید تلاش شود که در مجلس از ادبیات فاخر استفاده شود.

به گزارش ایسنا، سید علی ادیانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس با استناد به اصول ۴ و ۱۱۰ قانون اساسی در اخطاری گفت: ما نمایندگان ملت هستیم. شاخص اندازه گیری رفتار و گفتار ما اخلاق و قانون و شرع است. لذا باید در مجلس از ادبیات فاخر استفاده شود. بنده امروز الفاظی را از بعضی از همکاران شنیدم که از آن تعجب می‌کنم.

وی در ادامه با تاکید بر این که هیات رئیسه باید متعهد و مقید به اجرای آیین نامه باشد، گفت: آقای لاریجانی در زمان بررسی لایحه CFT به این موضوع ورود نکرد که چطور کمیسیون امنیت ملی روند خلاف آیین نامه‌ای را طی کرده و تغییر ۱۸۰ درجه‌ای را اعمال نموده است. حال این که رئیس جلسه باید در این باره توضیح می‌خواست.

این نماینده مجلس گفت: ما بارها و بارها شاهد زیر پا گذاشتن آیین نامه بودیم. از طرف دیگر ما نباید مصوباتی را به تصویب برسانیم که با شرع مغایرت دارد و صبر کنیم تا شورای نگهبان در آن باره اعلام نظر کند. انتظار می‌رود هیات رئیسه در این موارد بر اساس آیین نامه عمل کند.

مسعود پزشکیان رئیس جلسه تاکید کرد که قطعا هیچ گاه هیات رئیسه آگاهانه آیین نامه را زیر پا نمی‌گذارد.

همچنین بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس نیز در اخطاری از روند نوبت دهی به تذکرات و احضارها انتقاد کرد و گفت: اینکه هر کسی داد و فریاد بیشتری بزند و به او نوبت بیان تذکر و یا اخطار برسد درست نیست ما هم این‌کارها را بلدیم اما آن را دور از شأن مجلس می‌دانیم.