نباید به آمریکا سرخ نخ دهیم

نباید به آمریکا سرخ نخ دهیم

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: در شرایط فعلی باید تحریم ها را دور بزنیم و نباید به دشمنان سرنخ بدهیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی ذوالنور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به مسعود پزشکیان اظهار داشت: آقای پزشکیان باید ادبیات خود را اصلاح کند و به جای لفظ «علی چپ» بگوید «زی زی چپ».

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم، امام علی را میزان اعمال می دانستند بگویند علی چپ، ادامه داد: همچنین جعفرزاده ایمن آبادی درباره لایحه CFT بیان کرد که تصویب این لایحه پیروزی عقلانیت بر غوغاسالاری بود که این توهین به افرادی است که با منطق با این لایحه مخالفت کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه جلسات مختلفی برای بررسی این موضوع در کمیسیون مطرح شده است، تصریح کرد: با تصویب FATF مسیر همه مبادلات در اتاق شیشه ای قرار میگیرد به گونهای که حتی خارجی ها اطلاعات مصرف کننده نهایی را هم دریافت می کنند.

ذوالنور با تأکید بر اینکه با خروج آمریکا از برجام ما باید تحریم ها را دور بزنیم و نباید به آنها سرنخ بدهیم، گفت: همه باید توجه کنیم که رئیس FATF معاون خزانه داری آمریکا است و با توجه به خروج آمریکا از برجام باید منتظر ماند و دید که اروپایی ها چه میکنند.

وی با بیان اینکه نباید طناب را بر حلقوم مردم سفت تر کرد، اظهار داشت: یکی از نمایندگان در این جلسه بیان کرد که افزایش شدید قیمت ارز نتیجه موضوع هسته ای است و این مسئله کشور را نابود کرده است در حالی که ما در زمان بررسی برجام فریاد زدیم که باید از آمریکایی ها تضمین گرفته شود اما کسی به آن توجهی نکرد.با تصویب تمام مبادلات ما در اتاق شیشه ای قرار می گیرد.