شاهد اتفاقات خوبی در جشنواره فجر امسال خواهیم بود/ دفاع از کیفیت فیلم‌های سینمایی

شاهد اتفاقات خوبی در جشنواره فجر امسال خواهیم بود

وزیر ارشاد گفت:امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، شاهد اتفاقات خوبی در جشنواره فجر خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر ، سیدعباس صالحی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه نشست هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال مسیر خوبی را در همه حوزه‌ها در جشنواره فجر خواهیم داشت. امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، شاهد اتفاقات خوبی در همه این جشنواره‌ها خواهیم بود.

وی با اشاره به مکان برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: با برخی مجموعه‌ها مشغول رایزنی‌هایی هستیم اما چنانچه به توافق نرسیدیم، طبعا همان محل‌های سابق به عنوان مکان جشنواره خواهد بود.

صالحی با اشاره به برخی انتقادها نسبت به کیفیت فیلم های سینمایی تصریح کرد: همه فیلم ها در یک درجه نیستند و طبعا ممکن است برخی فیلم ها مورد انتقاد باشند اما فیلم های خوب هم در سینمای ایران کم نیست.

وزیر ارشاد اظهار داشت: در همین جشنواره فیلم مقاومت از ۱۵ فیلمی که تقدیر شد، نشان می‌دهد که جریان سینمای ارزشی، انقلابی و اخلاقی قابل توجهی داریم.

صالحی با بیان اینکه بخش زیادی از این فیلم‌ها مورد حمایت معاونت سینمایی قرار گرفتند، گفت: بنیاد سینمایی فارابی به طور مستقیم و مشارکتی در تولید ۹ عدد از این فیلم‌ها نقش داشتند.