برزگر: با تصویب نشدن " CFT" به سمت خود تحریمی می‌رویم

نماینده سلماس در مجلس گفت: با تصویب نکردن لایحه الحاق ایران به CFT به سمت خودتحریمی می‌رویم.

برزگر: با تصویب نشدن " CFT" به سمت خود تحریمی می‌رویم

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، شهروز برزگر، عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 14 آذر) قوه مقننه، و در جریان بررسی گزارش این کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم(CFT) اعاده شده از سوی شورای نگهبان،گفت: در زمان بررسی ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون اکثریت اعضا حضور داشتند و این لایحه به صورت قانونی در کمیسیون تصویب شده است.

پوشش زنده/ اولین بند از CFT در مجلس اصلاح شد؛ بند دوم به مجمع رفت

وی ادامه داد: در آن جلسه اعضای کمیسیون بر مصوبه قبلی اصرار داشتند و تاکید کردند که اگر شروط ما را نپذیرند، عضو CFT نخواهیم شد.

نماینده سلماس در مجلس با بیان اینکه در زمان تحریم نباید بهانه به دست دشمنان بدهیم، افزود: در شرایط جنگ اقتصادی و اوضاعی که باید فروش نفت انجام دهیم و شرایطی را فراهم کنیم که دلار فروش نفت به کشور بازگردانده شود، نباید بهانه به اروپا و آمریکا دهیم و شرایط به گونه‌ای نباشد که آنان بگویند چون عضو CFT نیستیم، شرایط تحریم ایران بیشتر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: با تصویب نکردن لایحه الحاق ایران به CFT به سمت خودتحریمی می‌رویم و در مسیر دشمن قرار می‌گیریم، بهتر است با تصویب آن بهانه‌ها را از دشمن بگیریم.

برزگر با بیان اینکه در کمیسیون امنیت این لایحه بدون نگاه سیاسی تصویب شده است، اظهار داشت: ما منابع فراوانی داریم و باید به خوبی از آن استفاده کنیم اما متاسفانه تصمیم‌گیری‌های جناحی منجر به رکود کشور می‌شود. امروز مجلس در پیچ تاریخی مهمی قرار گرفته است و باید این لایحه را تصویب کند.

انتهای پیام/