صباغیان: تصویب CFT باعث خودتحریمی می‌شود

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تصویب CFT را موجب خود تحریمی عنوان کرد.

محمدرضا صباغيان

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تصویب CFT را موجب خود تحریمی عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در اخطاری مستند به اصول ۴۳ و ۱۵۳ قانون اساسی گفت: قرارداد CFT به عنوان مقابله با تروریسم است. همه معتقد هستند که ایران سالها قربانی ترویسم بوده و حالا هم می‌خواهیم قراردادی را امضا کنیم که با تروریسم مقابله شود. پس اختلاف بر سر چیست.

وی اضافه کرد: یک دغدغه این است که در صورت تصویب این لایحه ما نمی‌توانیم به نیروهای مقاومت منطقه کمک کنیم. دیگر این که عقد این قرارداد باعث خودتحریمی می‌شود.

صباغیان یادآور شد: آیا مصداق‌های ما با آمریکا یکی است یا نه؟ ما از حماس، مقاومت یمن، لبنان و حزب‌الله می‌گوییم و آنها مصداق خود را دارند. در این شرایط تصویب این لایحه به مصلحت نیست. مگر نه اینکه آقای روحانی می‌گوید ما نفتمان را می‌فروشیم.

وی با بیان این که تصویب CFT باعث خودتحریمی می‌شود، اضافه کرد: در این صورت ما باید حسابمان را به آمریکا و کشورهای منطقه بدهیم. ما برجام را امضاء کردیم و هر چه خواستند به آنها دادیم اما باز هم می‌خواهند. بحث آنها تغییر نظام و استقلال ما است. این موارد نیز در این شرایط خوب نیست زیرا آنها از ما سوء استفاده می‌کنند. ما به استقامت و مقاومت نیاز داریم.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار گفت: این اخطار وارد نیست زیرا در نص قرارداد آمده که شورای عالی امنیت ملی خودش در مورد مصادیق تصمیم می‌گیرد.