ایرادات شورای نگهبان درباره CFT را برطرف کردیم

ایرادات شورای نگهبان درباره CFT را برطرف کردیم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما ایرادات لایحه الحاق به CFT را با اجماع اعضای کمیسیون امنیت ملی، شورای نگهبان و دو نفر از مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی و برطرف کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

پس از اظهارات موافقان و مخالفان این لایحه، نمایندگان تذکراتی را مطرح کردند.

حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی در واکنش به اظهارات محمد دهقان مبنی بر اینکه در زمان بررسی این لایحه، کمیسیون تعداد رسمی نداشته است، گفت: در زمان بررسی این لایحه اعضای کمیسیون در جلسه حضور داشتند و جلسه رسمی بود و رأی گیری نیز انجام شد.

وی اظهارداشت: آقای کدخدایی در کمیسیون گفت شورای نگهبان اعلام کرده است در صورت عدم رفع ایرادات موجود، این لایحه خلاف امنیت ملی است.

فلاحت پیشه تأکید کرد: ما ایرادات را با اجماع اعضای کمیسیون امنیت، شورای نگهبان و دو نفر از مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی و برطرف کردیم.

به گزارش مهر، شورای نگهبان در گزاشی که به مجلس ارائه داده است اعلام کرده با توجه به ایرادات و اشکالات متعدد و با عنایت به اینکه الحاق به این کنوانسیون با فرض غیرقابل اصلاح بودن اشکالات وارد بر آن، خلاف منافع و امنیت ملی کشور است، مغایر موازین شرع شناخته شد.