نگرانی نمایندگان درباره کنوانسیون CFT برطرف شده است

نگرانی نمایندگان درباره کنوانسیون CFT برطرف شده است

معاون پارلمانی وزارت امور خارجه با بیان اینکه باید کنوانسیون CFT با اجماع ملی بررسی و تصویب شود، گفت: نگرانی نمایندگان درباره این لایحه برطرف شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، گزارش کمیسیون امنیت ملی در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم امروز(چهارشنبه) در دستور کار صحن علنی مجلس قرار  گرفت.

پناهی آذر معاون پارلمانی وزارت امور خارجه در موافقت با گزارش کمیسیون امنیت ملی، گفت: دولت با پیشنهادات کنوانسیون موافق است.

معاون پارلمانی وزارت امور خارجه اظهار داشت: بعد از بازگشت کنوانسیون و ایرادات شورای نگهبان و مجمع به کمیسیون، جلسات متعددی برگزار شد و در این جلسات همه جناح های مجلس، نمایندگان شورای نگهبان، نمایندگان مجمع تشخیص مصلحت هم حضور داشتند. نتیجه بررسی ها شروطی است که در این لایحه ذکر شده است.

وی با بیان اینکه دولت معتقد بود که این کنوانسیون باید با اجماع ملی بررسی و تصویب شود، افزود: تمام نگرانیهای نمایندگان در شروط این لایحه برطرف شده است.

پناهی آذر خاطرنشان کرد: نگرانی دوستان از بحث استرداد بود که در شروط جدید صراحتاً اعلام شده است استرداد مجرمین طبق قوانین جمهوری اسلامی انجام خواهد شد. علاوه بر این در ماده ۲ این لایحه تأکید شده شورای عالی امنیت ملی مصادیق افراد، گروه ها و سازمان های تروریستی را اعلام خواهد کرد.