احداث یادمان ۴۰ سالگی انقلاب در شهر‌های مراکز استان/ تشکیل کمیته‌های تبلیغات و فضاسازی مدیریت شهری، روستایی و عشایری در ۳۱ استان

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: کمیته‌های تبلیغات و فضاسازی مدیریت شهری و روستایی و عشایری در ۳۱ استان کشور تشکیل شده است، همچنین ویژه نامه فجر انقلاب اسلامی و دستاورد‌ها و فعالیت چاپ و توزیع می‌شود.

خبرگزاری میزان- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: کمیته‌های تبلیغات و فضاسازی مدیریت شهری و روستایی و عشایری در ۳۱ استان کشور تشکیل شده است، همچنین ویژه نامه فجر انقلاب اسلامی و دستاورد‌ها و فعالیت چاپ و توزیع می‌شود.

جمالی نژاد مهدی جمالی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگارگروه سیاسی خبرگزاری میزان، درباره برنامه‌های معاونت زیرمجموعه خود در وزارت کشور در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: شورای مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در سازمان شهرداریها و دهیاری‌های وزارت کشور با هدف سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت بر اجرای بهینه فعالیت‌ها در سطح شهری و روستایی کشور راه اندازی کردیم.

وی ادامه  داد: تعداد هزار و ۲۷۴ شورای برگزاری این رویداد در کشور تشکیل شده است و دستور العمل‌های مصوب ستاد مرکزی و نقشه راه فعالیت‌ها از سوی وزیر کشور به این شورا‌ها ابلاغ شده است.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: کمیته‌های تبلیغات و فضاسازی مدیریت شهری و روستایی و عشایری در ۳۱ استان کشور تشکیل شده است، همچنین ویژه نامه فجر انقلاب اسلامی و دستاورد‌ها و فعالیت چاپ و توزیع می‌شود.
جمالی نژاد خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه هنری و فرهنگی از دستاورد‌ها در تمام شهرداری‌های کشور، اجرای مراسم «نورافشانی در هزار نقطه شهری» با همکاری ستاد کل نیرو‌های مسلح، «نمایشگاه شهر ایده آل» و «جشن‌های بهار مهربانی در اعیاد مذهبی» از ویژه برنامه‌های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است.
وی تاکید کرد: مسابقات ورزشی -فرهنگی برای روستاییان در نظر گرفته شده است، همچنین مسابقات علمی دهیاران کشور و رونمایی از آثار تخصصی و علمی شهرداری‌ها به مرکزیت ۳۱ استان کشور از دیگر برنامه‌های تدوین شده ویژه چلهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اضافه کرد: برگزاری ۴۰ نشست علمی از دستاورد‌های مدیریت شهری بعد از انقلاب اسلامی ازسوی شهرداری‌ها در ۴۰ دانشگاه کشور از جمله برنامه‌های خاصی است که به همین مناسبت برنامه ریزی شده است.


جمالی نژاد با بیان اینکه امسال ۴۰ برنامه خاص هنری در ۴۰ شهر و روستای کشور برگزار می‌شود، افزود: همچنین ۴۰ شهردار و ۴۰ دهیار تلاشگر معرفی و به آن‌ها لوح ویژه یادبود چهلمین سالگرد انقلاب اهدا می‌شود.

وی عنوان کرد: احداث یادمان ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در شهر‌های مراکز استان با مشخصات فرهنگی آن منطقه، برگزاری مسابقه بین معماران و طراحان را از دیگر برنامه‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور خواهد بود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور یادآور شد: امسال دروازه انقلاب اسلامی با معماری ایرانی - اسلامی به عنوان درایگاه (ورودی) مراکز استان‌ها احداث می‌شود که دستورالعمل معماری ویژه آن از سوی سازمان شهرداری‌ها تهیه و ابلاغ می‌شود.در تلاش هستیم مفاهیم و عناصر شهر‌های ایرانی - اسلامی و معماری انقلاب اسلامی در شورای انقلاب فرهنگی تدوین کنیم.