جلسه‌ی پارلمان عراق برای تعیین وزرای باقی‌مانده به پنج‌شنبه موکول شد

پارلمان عراق جلسه رأی‌گیری برای وزرای باقی‌مانده از دولت عادل عبدالمهدی را به پنجشنبه موکول کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سومریه‌نیوز، قرار بود پارلمان عراق روز سه‌شنبه جلسه‌ای برای رأی‌گیری درخصوص تعیین بقیه وزرای دولت عادل عبدالمهدی برگزار کند اما نمایندگان خشمگین این جلسه را ناکام گذاشتند. آن‌ها در مقر پارلمان شعارهایی … نوشته جلسه‌ی پارلمان عراق برای تعیین وزرای باقی‌مانده به پنج‌شنبه موکول شد اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

پارلمان عراق جلسه رأی‌گیری برای وزرای باقی‌مانده از دولت عادل عبدالمهدی را به پنجشنبه موکول کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سومریه‌نیوز، قرار بود پارلمان عراق روز سه‌شنبه جلسه‌ای برای رأی‌گیری درخصوص تعیین بقیه وزرای دولت عادل عبدالمهدی برگزار کند اما نمایندگان خشمگین این جلسه را ناکام گذاشتند. آن‌ها در مقر پارلمان شعارهایی علیه نامزدهای پیشنهادی عبدالمهدی برای وزارتخانه‌های باقی‌مانده سر دادند.

یکی از اعضای پارلمان گفت که بیشتر این نمایندگان عضو فراکسیون مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق هستند که به نامزدی فالح الفیاض برای پست وزارت کشور مخالفند و برخی از آن‌ها نیز در لیست حیدر العبادی، نخست‌وزیر سابق عراق قرار دارند.

عبدالمهدی اعلام کرد که تنش و آشوب در مقر پارلمان مانع از تکمیل کابینه وی شده است.

در پی این تنش عبدالمهدی و وزرایی که قرار بود معرفی کند مقر پارلمان را ترک کردند و رئیس پارلمان نیز جلسه را به پنجشنبه موکول کرد.

این اتفاق عمق اختلافات میان گروه‌های عراقی بر سر پست‌ها را آشکار کرد. پیش از این اختلافات میان مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق و هادی العامری، رئیس سازمان بدر مانع تشکیل دولت شده بود. آنها بر سر نامزدی فالح فیاض اختلاف دارند. تاکنون تنها سرنوشت ۱۴ وزیر از دولت عبدالمهدی نهایی شده‌اند و هنوز وزرای هشت وزارتخانه تعیین نشده‌اند. بعد از انتخاباتی که ماه می برگزار شد صدر و العامری بزرگترین فراکسیون‌های پارلمان را در اختیار گرفتند.

عبدالمهدی روز دوشنبه در پیامی به رئیس‌ پارلمان عراق اعلام کرده بود که فالح الفیاض را به عنوان وزیر کشور و فیصل الجربا به عنوان وزیر دفاع به پارلمان پیشنهاد می‌دهد.

از سوی دیگر نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون عراق از تمامی گروه‌های سیاسی خواست اختلافات را کنار بگذارند.

وی از رخدادهای روز سه‌شنبه در پارلمان عراق به شدت ابراز تأسف کرد.

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/OTnsn