اعتراض کنعانی مقدم به عدم تایید صلاحیت برخی احزاب توسط وزارت کشور

عضو شورای مرکزی خانه احزاب ایران از عدم صلاحیت احزابی چون موتلفه از سوی کمیسیون ماده 10 احزاب خبر داد.

اعتراض کنعانی مقدم به عدم تایید صلاحیت برخی احزاب توسط وزارت کشور

- اخبار سیاسی -

حسین کنعانی مقدم، عضو شورای مرکزی خانه احزاب ایران، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به عدم تایید صلاحیت دست کم 100 حزب از سوی وزارت کشور گفت‌: کمیسیون ماده 10 احزاب  در روزهای اخیر لیست احزابی که از دید این کمیسیون مورد تایید وزارت کشور بوده را منتشر کرده است که در این لیست تنها صلاحیت 51 حزب فعال در کشور مورد تایید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دو لیست دیگر که شامل حدود 100 حزب می‌شود هم اکنون در بلاتکلیفی به سر می‌برند، خاطرنشان کرد: کمیسیون ماده 10 تاکنون هیچ نظری درباره غیرقانونی بودن ادامه فعالیت این احزاب نداده و خانه احزاب همچنان منتظر اعلام نظر نهایی کمیسیون ماده 10  درباره احزاب باقی مانده است.

طرح نمایندگان مجلس برای تغییر در کمیسیون ماده 10 احزاب

اخبار احزاب و جریانات سیاسی در هفته‌ گذشته + لینک

کنعانی مقدم یاد‌آور شد: در شرایطی که نام اکثر احزاب اصلاح طلب در میان 51 حزب  تایید صلاحیت شده از سوی وزارت کشور به چشم می‌خورد، صلاحیت احزابی چون موتلفه اسلامی مورد تایید این وزارتخانه قرار نگرفته است.

عضو شورای مرکزی خانه احزاب ایران در پاسخ به این پرسش که آیا زمان دقیقی از سوی کمیسیون ماده 10 برای انتشار نهایی لیست احزاب تایید صلاحیت شده اعلام شده است، خاطرنشان کرد: کمیسیون ماده 10 پیش از این، 15 آذر را موعد اعلام لیست نهایی احزاب تایید صلاحیت شده اعلام کرده بود که به نظر نمی‌رسد تا دو روز آینده نیز لیست مذکور از سوی این کمیسیون منتشر شود.

انتهای پیام/