دشمنان به شدت از رویارویی مستقیم با ملت ما واهمه دارند

وزیر سابق دفاع گفت: امروز به برکت تجارب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به جایگاهی رسیده ایم که دشمنان ما به شدت از رویاروی مستقیم با ملت ما واهمه دارند.

خبرگزاری میزان- وزیر سابق دفاع گفت: امروز به برکت تجارب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به جایگاهی رسیده ایم که دشمنان ما به شدت از رویاروی مستقیم با ملت ما واهمه دارند.

دشمنان به شدت از رویاروی مستقیم با ملت ما واهمه دارند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سردار «حسین دهقان» در مراسم بزرگداشت شهدای گمنام دانشگاه مالک اشتر، با بیان این که یکی از مشکلات امروز جامعه ما بیگانگی افراد با تاریخ کشور است، اظهار داشت: شاید بتوان گفت که بسیاری از مردم ما نسبت به تاریخ قبل از انقلاب و چرایی آن و تحولاتی که به واسطه انقلاب در منطقه و جهان رخ داد بی خبر هستند و نمی دانند قبل از انقلاب اسلامی کجا بودیم و امروز به کجا رسیده ایم.

وی یکی دیگر از ویژگی های جامعه امروز ایران را توجه به مسائل منفی دانست و افزود: بیشتر ما مسائل منفی را بدون دلیل می پذیریم اما مسائل مثبت را تنها با دلایل قوی قبول می کنیم، از سوی دیگر دچار خود کم بینی نیز هستیم و فکر می کنیم همه جوامع از ما پیشرفته تر و موفق تر هستند و شرایطی بهتری دارند؛ در نتیجه با این تفکر شرایط رشد و ترقی را برای خود نمی بینیم در صورتی که ایجاد تفکر مثبت فردی و جمعی می تواند موجب حرکت و شکوفایی جامعه شود.

سردار دهقان با اشاره به ویژگی‌های شهدا تصریح کرد: شهدا انسان‌هایی بودند که آینده را در دستان خود می دیدند و با اشتیاق فراوان به سمت آن می رفتند و به آن دست می یافتند به نحوی که براساس امار ۷۶ درصد شهدا ما سنی بین ۱۹ تا ۲۷ سال داشتند؛ در همین رابطه وقتی به وصیت نامه شهیدان توجه می کنیم متوجه یک تحول عظیم در این عزیزان می شویم زیرا آنها مواردی را می دیدند که ما نمی بینیم و این جایگاه به دلیل تسلیم بودن آنها دربرابر خدا به دست آمده است.

وی سپس با اشاره به شرایط کشور در آغاز جنگ تحمیلی خاطر نشان کرد: در شرایطی جنگ بر ملت ما تحمیل شد که آمادگی مقابله نداشتیم و یک سال طول کشید تا به خود آمده وی سازمانی برای مقابله با اشغالگران ایجاد شود در این زمان مردم بودند که با تمام وجود در برابر دشمن ایستادگی کردند که مقاومت ۳۳ روزه مردم در خرمشهر مقابل ارتش بعث عراق، بخشی از این حضور موفق مردمی در برابر متجاوزان به میهن اسلامی ایران است.

وزیر سابق دفاع با بیان اینکه امروز به برکت تجارب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به جایگاهی رسیده ایم که دشمنان ما به شدت از رویاروی مستقیم با ملت ما واهمه دارند، تصریح کرد: دشمنی هایی که تا به امروز علیه ایران اسلامی انجام شده اگر علیه هر کشور دیگری صورت گرفته بود، هیچ نام و نشانی از آنها نمی ماند و این یک واقعیت است؛ شما می بینید که آمریکا رسما اعلام می کند اگر دو هفته از رژیم سعودی حمایت نکنیم دولت آنها از هم می پاشد.

وی اظهار داشت: آنها همچنین اعلام می کنند که باید دولت سعودی را مانند گاو شیری ده بدوشیم؛ عربستانی سعودی با این همه ثروت و تسلیحاتی که خریداری کرده به بیان آمریکایی ها بدون حمایت آنها بیش از دو هفته هم دوام نمی آورد اما در مقابل، ایران اسلامی ۴۰ سال است که در رویارویی مستقیم با آمریکا قرار دارد و با قدرت به مسیر خود ادامه می دهد.

مشاور فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: پس اگر این شرایط را با هم مقایسه کنید می بینید که چه تفاوتی میان کشور ما با سایر کشورها وجود دارد؛کشور و‌ ملت ما به برکت انقلاب اسلامی به دستاوردهای بسیاری رسیده که می تواند پشتوانه رشد و بالندگی و شکوفایی کشور شود.

وی همچنین با اشاره به تجارب بسیار ارزنده ملت ایران در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، عنوان کرد: ملت ایران به این نتیجه رسیده که هر چه را اراده کند به آن دست می یابد؛ همچنین ملت ما به این مهم رسیده که هر نوع کوتاه آمدن در برابر دشمن، مساوی با شکست است اما مقاومت در برابر دشمن یک راهبرد و هدف کارآمد محسوب می‌شود.
وزیر سابق دفاع در ادامه استقلال سیاسی را یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای ملت ایران دانست و گفت: نظام سلطه با هر دستاورد و عنصری که بتواند به عنوان قدرت ملی کشور ما تلقی شود، مخالفت می کند.

سردار دهقان ادامه داد: زمانی که قرار شد نیکسون بعد از کودتای ۲۸ مرداد به تهران بیاید، ملت ایران فهمید که کودتا در اصل توسط امریکایی‌ها هدایت شده و از این به بعد انگلیسی ها جای خود را به آمریکایی ها می دهند.

وی افزود: امریکایی ها برای توسعه روابط خود با ایران قول پرداخت دو‌ وام را به ایران می دهند با این شرط که ایران ‌روابط عادی خود را با دولت انگلستان از سر بگیرد؛ ولی وقتی متوجه شدند این عادی سازی با کندی پیش می رود کمک های مالی خود را به کشورمان متوقف کردند لذا زاهدی نامه ای به امریکایی‌ها نوشت مبنی بر اینکه قطعا این عادی سازی انجام خواهد شد.

وزیر سابق دفاع با اشاره به ماجرای ۱۶ آذر و شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران توسط عوامل رژیم پهلوی، بیان داشت: هنگامی که نیکسون قرار شد به ایران بیاید مخالفت های در جامعه و ‌دانشجویان با این سفر بوجود آمد به همین خاطر رژیم‌ پهلوی برای اینکه مخالفان این سفر را ساکت کند تصمیم‌ می گیرد که با مخالفان به شدت بر خورد کند؛ بر این اساس اعتراض دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران با شدت به اصطلاح سرکوب می شود به نحوی که در این رابطه سه دانشجوی این دانشکده نیز به شهادت می رسند.

وی سپس عنوان کرد: جوانان دانشجو در بزنگاه های تاریخی موجب ایجاد نقطه عطفی در انقلاب اسلامی ایران شده اند که به عنوان مثال می توان به حضور دانشجویان در غائله گنبد، کردستان و شهادت تعدادی زیادی از دانشجویان پیرو خط امام در اشغال هویزه توسط ارتش بعث عراق، اشاره کرد.

سردار دهقان گفت: جامعه ما همواره از دانشجو و دانشگاه مسئولیت پذیری و نقش آفرینی در تراز انقلاب اسلامی را انتظار دارد.