وزیر اسبق ارشاد: نباید معطل وعده اروپایی‌ها بمانیم

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که غربی ها هیچ گاه به تعهدات خود پایبند نبودند، گفت: نباید کشور را معطل وعده اروپایی ها نگه داریم.

خبرگزاری مهر: سیدمحمد حسینی ظهر سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، برگزار شد، طی سخنانی دانشجو را نماد بالندگی، رشد، استعداد، توانمندی، حق‌طلبی و ظلم‌ستیزی دانست و گفت: روحیه پرسش‌گری و مطالبه‌گری دانشجویان برای کشور مفید است، چرا که دانشجویان روحیه محافظه کاری کم تری دارند و راحت حرف می‌زنند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به نقش دانشجویان در ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود:امروز با تلاش های متخصصان و دانشجویان در بحث نانو، سلول‌های بنادی، هسته‌ای و ... شرایط بسیار متفاوتی در کشور رقم خورده است، ایندر حالی است، که در دوران ستم ‌شاهی عقب‌ماندگی در کشور حاکم بود و حتی پزشک عمومی هم نداشتیم.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس به تشریح وابستگی کشور در دوران طاغوت پرداخت و افزود: غربی ها ملی شدن صنعت نفت ما را تحمل نمی کردند و کودتای ۲۸ مردادماه انجام شد و در ادامه آن تحرکاتی با محوریت دانشگاه، روحانیت و بازار در کشور تداوم یافت، که اوج این ماجراها در روز ۱۶ آذرماه بود.

وی به خدمات دولت‌ها از ابتدای انقلاب تاکنون اشاره کرد و گفت: اما باید نقدها و اشکالات نیز گفته شود، ولی باید بدانیم، زمان پیش از انقلاب با بعد از پیروزی انقلاب اصلاً قابل قیاس نیست و این که برخی در فضای مجازی مباحثی را مطرح می‌کنند، کاملاً تحریف تاریخ است و توسط عده ای که امروز در غرب نشستند، نگاشته می شود.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی سپس به مسائل روز و خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: وعده اروپایی‌ها برای پایبندی به برجام هنوز عملی نشده است، اروپایی هایی که ادعای همکاری کردند، امروز پایبند نیستند و ما نمی‌توانیم کشور را معطل بگذاریم و باید با سرعت راه را پیش ببریم.

حسینی ادامه داد: غربی‌ها در مقاطع مختلف آزمایش خود را پس دادند و همواره رد شدند، آن ها هیچ پایبندی به توافقات ندارند و امروز باید با عزم و اراده جدی مشکلات را پشت سر بگذاریم.