درخواست ناتو از ایران

دبیرکل ناتو در سخنانی از ایران و روسیه به عنوان دو کشور قدرتمند و تاثیرگذار در امور افغانستان یاد کرد.

استولتنبرگ درخواست ناتو از ایران

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز ، دبیرکل ناتو در سخنانی از ایران و روسیه به عنوان دو کشور قدرتمند و تاثیرگذار در امور افغانستان یاد کرد.

دبیرکل ناتو روز سه شنبه در سخنانی گفت که اعضای ناتو از قدرت‌های منطقه‌ چون ایران و روسیه انتظار دارند از طرح صلح جامع در افغانستان و فرآیند صلح در این کشور حمایت کرده و نقش سازنده‌ای ایفا کنند.


به نوشته وبگاه افغانستانی «پژواک» «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو پیش از برگزاری اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو که قرار است روز سه شنبه در بروکسل، پایتخت بلژیک برگزار شود به خبرنگاران گفت که ناتو به شدت حامی فرآیند صلح افغانی_افغانی است.


وی با اعلام حمایت از طرح صلح «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت: «ناتو برای پی ریزی یک راه حل سیاسی در آنجا (افغانستان) حاضر است. ما به نیروهای امنیتی و مسلح افغانستانی کمک و مشاوره می‌دهیم تا پیام واضحی مبنی بر این به طالبان ارسال کنیم که آن‌ها هرگز در میدان جنگ برنده نخواهند شد.»


وی با تاکید بر راه حل مذاکره برای برون رفت از مشکل افغانستان و با اشاره به ایران و روسیه به عنوان کشورهای قدرتمند و تاثیرگذار در امور افغانستان گفت: «البته انتظار داریم همه قدرت‌ها و کشورهای منطقه،از جمله روسیه و ایران، برای حمایت از روند صلح افغان _افغان نقش سازنده‌ای ایفا کنند.»

فارس