نگرانی کمیسیون آموزش درباره ایجاد مدارس طبیعت/ ماموریت کمیسیون به بطحایی درباره اتفاق شرم‌آور مدرسه اصفهان

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: پیرو بررسی مبحث مدارس طبیعت مقرر شد تا وزیر آموزش و پرورش گزارش صریحی را در این رابطه به کمیسیون ارائه دهد.

خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: پیرو بررسی مبحث مدارس طبیعت مقرر شد تا وزیر آموزش و پرورش گزارش صریحی را در این رابطه به کمیسیون ارائه دهد.

نگرانی کمیسیون آموزش درباره ایجاد مدارس طبیعت/ ماموریت کمیسیون به بطحایی درباره اتفاق شرم‌آور مدرسه اصفهان حجت‌الاسلام سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری گفت: مبحث مدارس خارج از کشور در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و گزارش کمیته مربوطه در این زمینه قرائت شد، اما از آنجایی که ۴ مورد تخلف جدید در این رابطه گزارش شده بود، مقرر شد این ۴ تخلف جدید هم در دستور بررسی قرار گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به بررسی لایحه عدم محرومیت تحصیلی دانشجویان و داوطلبان در بخش آموزش عمومی و تحصیلات تکمیلی اظهار داشت: این لایحه در جلسه امروز کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت چرا که در لایحه دولت برای محکومین کیفری محدودیت‌های تحصیلی وجود داشت که این مسئله با مخالفت کمیسیون آموزش مواجه شد البته باید گفت: این مقوله با چند اصل قانون اساسی هم در مغایرت است.

سلیمی در ادامه با اشاره به بررسی مبحث مدارس طبیعت در این جلسه گفت: در این جلسه در رابطه با مبحث مدارس طبیعت با وزیر آموزش و پرورش مذاکراتی صورت گرفت. کمیسیون به شدت در رابطه با مدارس طبیعت نگرانی دارد که به اعتقاد ما طرح این موضوع در راستای سند ۲۰۳۰ است که در حال حاضر با عنوان مدارس طبیعت در حال اجراست.

وی ادامه داد: پیرو بررسی مبحث مدارس طبیعت مقرر شد تا وزیر آموزش و پرورش گزارش صریحی را در این رابطه به کمیسیون ارائه دهد.

حجت‌الاسلام سلیمی در ادامه در مورد اتفاق شرم‌آور مدرسه‌ای در اصفهان گفت: در این رابطه به وزیر آموزش و پرورش تذکر داده شد و قرار شد وی این مسئله را به صورت ویژه مورد بررسی قرار دهد.