شهید رکن‌آبادی بر اساس شواهد موجود همزمان با حادثه منا در مکان دیگری به شهادت رسیده بود/انتقاد از عدم پیگیری وضعیت دیپلمات شهید کشورمان

فعال فرهنگی و جهادی گفت: بر اساس شواهد او در جریان حادثه منا به شهادت نرسید و همزمان با این حادثه در یک مکان دیگر به شهادت رسیده بود و وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت هیچ گونه پیگیری در این رابطه انجام ندادند.

شهید رکن‌آبادی بر اساس شواهد موجود همزمان با حادثه منا در مکان دیگری به شهادت رسیده بود/انتقاد از عدم پیگیری وضعیت دیپلمات شهید کشورمان به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، سردار سعید قاسمی، عصر امروز در یادواره دانشجویی سفیر مقاومت با موضوع بزرگداشت شهید غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان که در مجتمع دانشگاهی ولی عصر (عج) برگزار شد، گفت: امام پس از حادثه دهه شصت در عربستان که موجب شهادت جمعی از زایران ایرانی شد، فرمودند که روزی انتقام این جنایت را خواهیم گرفت و از آنا‌ها به عنوان خائنین حرم یاد کردند.

وی با اشاره به موضوع پیدا شدن پیکر شهید رکن آبادی از جانب برادر شهیدش تاکید کرد: زمانی که پیکر این شهید تحویل گرفته شد مغز، قلب و کبد وی را خارج کرده بودند و پیکرش خالی از اعضا بود.

سردار قاسمی تصریح کرد: بر اساس شواهد او در جریان حادثه منا به شهادت نرسید و همزمان با این حادثه در یک مکان دیگر به شهادت رسیده بود است و وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت هیچ گونه پیگیری در این رابطه انجام ندادند.

وی با اشاره به شهدای حادثه جرثقیل که قبل از فاجعه منا رخ داد، اظهار کرد: همسر شهید احمد حاتمی از دانشمندان هوا و فضای کشور می‌گوید که پیکر شهید پس از دو روز پیدا شد و بر خلاف تصور که فکر می‌کردیم پیکر باید متلاشی باشد در عین تعجب فقط قرمزی کوچکی روی پیشانی شهید مشاهده شد که وزارت خارجه اجازه رسانه کردن این موضوع را به ما ندادند.

سردار قاسمی با بیان اینکه از مجموع ۷۰۰۰ شهید این فاجعه بیش از ۴۰۰ شهید از ایران بودند، خاطرنشان کرد: دیپلماسی کشور پس از این حادثه وارد عرصه شد و حتی در مقابل شیخ کویتی زانو زد تا گشایشی در این موضوع شود و نتیجه حاصل نشد و آنها حتی حاضر به پذیرش نماینده رسمی از کشورما نشدند، به طوری که با وزیر بهداشت هم به سردی برخورد کردند تا اینکه فرمان مقتدارانه فرمانده کل قوا خطاب به آنان بیان شد به سرعت پیکرهای شهیدان را تحویل دادند.

وی افزود: سه سال از این حادثه می‌گذرد و علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر پیگیری این حادثه وزارت خارجه، سازمان حج و زیارت و بنیاد شهید هنوز کاری برای این موضوع انجام نداده اند. از یک سو سازمان حج و زیارت دیپلماسی حج را از دیپلماسی کل نظام جدا می‌داند و دیپلماسی نظام هم که به شدت سرگرم برجام است و به کار دیگری نمی‌پردازد و همه مسایل را به برجام ربط می‌دهد.

سردار قاسمی از شهید رکن آبادی به عنوان سفیر واقعی انقلاب یاد کرد و گفت: رکن آبادی در یه مقطع حساس سفیر ایران در بیروت بود و یکی از تنها کسانی بود که با دل و جرات تصویر شهید چمران و شهید متوسلیان را در دفتر خود در سفارت نصب کرد؛ و سفرای پیش از او این اقدام را سیاسی می‌دانستند.