مشکل معلولان در کم‌ترین زمان حل شود

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان تاکید کرد: مشکل معلولان باید در کم‌ترین زمان ممکن حل شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادقی نیارکی

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان تاکید کرد: مشکل معلولان باید در کم‌ترین زمان ممکن حل شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی به مناسبت روز جهانی معلولان با حضور در یکی از مرکز توان‌بخشی معلولان زنجان و بازدید از این مجموعه در دیدار با مدیرکل بهزیستی استان و کارکنان این مرکز ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در این مرکز، گفت: خدمت به این افراد باقیات و صالحات است و ما مسئولان باید در جهت حل مشکلات این افراد تلاش مضاعف کنیم و زمینه را برای خدمات زیبنده به یک انسان فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: کار شما متفاوت‌تر از کار و فعالیت سایر مجموعه‌ها است؛ چراکه با افرادی که از معلولیت رنج می‌برند کار می‌کنید، با توجه به وضعیت موجود، وضعیت این مجموعه بسیار ناراحت‌کننده است، این وضعیت زیبنده یک حکومت اسلامی و استانی که شهرتش شهر کریمان است، نیست.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان خاطرنشان کرد: این تکلیف و وظیفه حکومت است که محل و امکانات مناسب را برای این گونه افراد فراهم کند تا آن‌ها به غیر از مشکلی که دارند، درد و رنج دیگری نداشته باشند.

وی ادامه داد: بنده به‌عنوان مسئول دستگاه قضایی استان، آمادگی کامل جهت رسیدگی، حل مسائل و مشکلات این افراد را دارم و به شهرداری تاکید می‌کنم جهت حل مشکل اقامتی این افراد یک محل مناسب و در شان یک انسان فراهم کند و در اسرع وقت در اختیارشان قرار دهد.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان افزود: این افراد هیچ پناهی ندارند و پناه آن‌ها مسئولان است و لذا تکلیف همه ما است تا در کم‌ترین زمان ممکن نسبت به حل مشکلات این عزیزان قدم‌های محکمی برداریم.

صادقی‌نیارکی تاکید کرد: با توجه به اینکه معلولیت برای این افراد به یک محدویت تبدیل شده است و ما مسئولان وظیفه و تکلیف شرعی و قانونی داریم در جهت حل مشکلات این افراد ناتوان و نیازمند قدم‌های موثری برداریم.