هیچ تخلفی در آزمون سردفتری رخ نداده است

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: رئیس سازمان ثبت اسناد به عنوان متولی اصلی این موضوع مدعی است هیچگونه تخلفی در آزمون را رخ نداده است.

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ابهامات اخیر آزمون سر دفتری گفت: متاسفانه در آزمون سردفتری ابهاماتی در خصوص جذب افراد، نحوه توزیع سوالات در شبکه‌های مجازی مطرح شد و اعتراض گسترده‌ای از داوطلبان این آزمون را به همراه داشت.

ابهامات داوطلبان آزمون سردفتری بدون پاسخ نمانند

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای رسیدگی به ابهامات و شبهات بوجود آمده، جلسات متعددی را با رئیس سازمان ثبت اسناد کشور برگزار کردیم، در این راستا طبق صحبتهای انجام شده به این نتیجه رسیدیم که مشکلات اصلی داوطلبان این آزمون وجود ابهامات و سوالاتی است که نیازمند پاسخگویی صریح و صادقانه است. آزمون سردفتری اخیر 80 هزار شرکت کننده داشت و به ازای هر 10 نفر تنها 1 نفر پذیرفته می‌شد، در چنینی وضعیتی بسیاری از شرکت کنندگان توقع داشتند در آزمون قبول شوند، متاسفانه این برداشت ، تفکری ناثواب است .

هیچ تخلفی در آزمون سردفتری رخ نداده است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: آزمون سردفتری تحت نظارت دادگستری برگزار شده و سازمان ثبت اسناد هیچ نقشی در آن نداشته است، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان متولی اصلی این موضوع مدعی است هیچگونه تخلفی در آزمون را رخ نداده است. به عقیده بنده باید صحبت‌های معترضین شنیده شود و آنها را بدون توجیه منطقی در فضای عمومی جامعه رها نکنند.

مشکلات اخیر دانشگاه آزاد غیر قابل توجیه است

کمالی پور در ادامه صحبت‌های خود به مشکلات اخیر دانشجویان دانشگاه آزاد پرداخت و گفت: متاسفانه اخیراً شاهد مشکلاتی در دانشگاه آزاد بودیمکه به هیچ عنوان قابل توجیه نیست، دانشگاه آزاد افرادی را به عنوان قبول شده در آزمون اعلام کرد و حتی بعد از تکمیل ثبت نام کارت دانشجویی نیز دریافت کردند اما به آنها اجازه تحصیل داده نشد. باید دستگاه‌های نظارتی به این مسائل ورود کنند و با متخلفین در هر رده‌ای اعم از آزمون، اعلام نتایج، ثبت نام برخورد جدی صورت بگیرد، چرا که جفای بزرگی در حق جوانان است.

آزمون‌ها در کشور نیازمند بازنگری جدی هستند

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: متاسفانه سیستم آزمونی ما ناکارآمد است، فردی از روستا با رتبه 300 در آزمون سراسری قبول شده بود که به دلیل تخلف از مانع از ورود وی به دانشگاه شدند و باید مجدداً آزمون بدهد، زمانی که یک روستایی بتواند در آزمونی که برای مسئولین به این اندازه مهم و با اهمیت است تخلف کند، برای یک کلانشهری و افراد نزدیک بسیار راحت تر است، این موضوع کلآزمون سراسری را زیر سوال می‌برد، بی تردید آزمون ها کشور نیازمند بازنگری جدی هستند تا شاهد ابهامات اینچنینی نباشیم .