وراجی‌های پمپئو و نتانیاهو علیه ایران

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر به حمایت تمام قد از تل‌آویو پرداخت و گفت واشنگتن به تلاش برای فشار همه‌جانبه به ایران ادامه می‌دهد.

پمپئو و نتانیاهو  وراجی‌های پمپئو و نتانیاهو علیه ایران

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز ، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر به حمایت تمام قد از تل‌آویو پرداخت و گفت واشنگتن به تلاش برای فشار همه‌جانبه به ایران ادامه می‌دهد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم از اظهارات اخیر پمپئو درباره آزمایش موشکی ایران قدردانی کرد.

بنا بر اعلام «هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در این دیدار که در بروکسل برگزار شد، پامپئو بر «تعهد ایالات متحده به امنیت اسرائیل و حق مطلق اسرائیل برای دفاع از خود و مبارزه با جهت‌گیری ضداسرائیلی در سازمان ملل متحد» تأکید کرده است.

حمایت از نزدیکی رژیم صهیونیستی به کشورهای عربی و آفریقایی و همچنین تأکید دوباره بر «استحکام ائتلاف ایالات متحده و اسرائیل» از دیگر مواردی است که پامپئو در این نشست مطرح کرده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «او بر عزم آمریکا برای مقابله با مجموعه تهدیدات رژیم ایران از طریق فشار حداکثری تأکید کرد.»

نتانیاهو روز گذشته برای دیدار با پامپئو که جهت حضور در اجلاس وزرای خارجه پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به بروکسل رفته، راهی این شهر شد. رسانه‌های عبری‌زبان نوشته‌اند که او در این دیدار قصد داشته در مورد ایران و همچنین حزب‌الله لبنان با پامپئو صحبت کند. پایگاه «تایمز اسرائیل» مدعی شده که او در این دیدار به پامپئو گفته در صورتی که لبنان فعالیت حزب‌الله را محدود نکند، ممکن است مورد حمله قرار گیرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ابتدای دیدار با نتانیاهو، از «موضع محکم» دولت آمریکا علیه ایران حمایت کرده و گفت آماده است با پامپئو درباره همکاری برای محدود کردن فعالیت‌های ایران در منطقه گفت‌وگو کند.

به گزارش ایسنا، نتانیاهو در این دیدار از اظهارات پامپئو علیه آزمایش موشکی ایران قدردانی کرد و گفت: به دنبال مذاکره با شما برای مقابله با دشمنی ایران در منطقه، در سوریه و عراق و لبنان و دیگر مناطق برای دستیابی به صلح و امنیت برای همگان هستیم.

در سفر نتانیاهو به بلژیک، "یوسی کوهن" رئیس موساد و "مئیر بن شبات" رئیس شورای امنیت ملی وی را همراهی کردند.