سازمان هدفمندی باید بهای آب و برق را ظرف مدت دو هفته به شرکت های ذیربط پرداخت کند

مجلس سازمان هدفمندی یارانه را مکلف کرد وجوه دریافتی بابت آب بها و بهای برق مصرفی را ظرف دو هفته به حساب شرکت‌های ذیربط واریز کند.

مجلس سازمان هدفمندی یارانه را مکلف کرد وجوه دریافتی بابت آب بها و بهای برق مصرفی را ظرف دو هفته به حساب شرکت‌های ذیربط واریز کند.

سازمان هدفمندی باید بهای آب و برق را ظرف مدت دو هفته به شرکت های ذیربط پرداخت کند به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، نمایندگان در صحن علنی امروز (سه شنبه، 13 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح قانون بودجه سال 1397 کل کشور، با اصلاح تبصره (14) این قانون با 203 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 235 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

از آنجایی که این تبصره خلاف برنامه ششم توسعه بود به موافقت بیش از دو سوم نمایندگان نیاز داشت.

براساس این گزارش تبصره (14) به شرح زیر اصلاح می شود:

الف- احکام ذیل جدول این تبصره اضافه می شود:

سازمان هدفمندی مکلف است وجوه دریافتی بابت آب بها و بهای برق مصرفی را مطابق جدول فوق ظرف 2 هفته به حساب شرکت های ذیربط واریز نماید.

مبلغ 32 هزار میلیارد ریال مربوط به عوارض شهرداری ها و دهیاری ها از محل فروش فرآورده های نفتی موضوع ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز می شود تا به نسبت پرداخت منابع و مصارف موجود براساس مقررات قانونی توزیع گردد.

گفتنی است؛ در جریان بررسی این تبصره غلامرضا کاتب در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 75 بیان کرد: اصلاح این تبصره برای دولت بار مالی ایجاد می کند زیرا منابعی در بودجه 97 برای آن وجود ندارد.

علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: براساس آنچه در این متن بیان شده باید 3 هزار میلیارد تومان از یارانه مردم کاست و به شهرداری ها پرداخت کرد که عادلانه نیست مگر اینکه به نسبت از تمام مصارف کاسته و به این موضوع اختصاص داده شود که قدری معقول است.

براساس این گزارش مقرر شد عبارت «به نسبت پرداخت منابع و مصارف موجود» به این تبصره اضافه شود.