استقبال گسترده از برگزاری نخستین نمایشگاه تابلو فرش و صنایع دستی ایران در محل پارلمان صربستان

نخستین نمایشگاه تابلو فرش و صنایع دستی ایران در محل مجلس ملی صربستان با استقبال گسترده ای از سوی بازدیدکنندگان روبرو شد.

نخستین نمایشگاه تابلو فرش و صنایع دستی ایران در محل مجلس ملی صربستان با استقبال گسترده ای از سوی بازدیدکنندگان روبرو شد.

برگزاری نخستین نمایشگاه تابلو فرش و صنایع دستی ایران در محل پارلمان صربستان با استقبال گسترده‌ای مواجه شد به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ،  نخستین نمایشگاه تابلو فرش و صنایع دستی ایران در محل مجلس ملی صربستان گشایش یافت. در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه جمع بسیار زیادی از مقامات دولتی، سفرای خارجی مقیم، نمایندگان مجلس این کشور، هنر مندان، اساتید، دانشجویان، نخبگان سیاسی و هنری و نمایندگان رسانه‌های گروهی سمعی و بصری صربستان حضور داشتند.
مراسم افتتاحیه با سخنرانی یاسمینا کاراناتس رئیس گروه دوستی پارلمانی صربستان و ایران و  حسین ملاعبداللهی سفیر کشورمان برگزار شد.

کاراناتس در سخنان افتتاحیه خود اظهار کرد: برای من مایه کمال خرسندی است که امروز نمایشگاه تابلو فرش و صنایع دستی ایران را که بخشی از میراث فرهنگی ایران و نماد ذوق و هنر هنرمندان ایرانی است را در تالار پارلمان صربستان به همراه حسین ملا عبداللهی سفیر ایران در صربستان افتتاح می‌ کنم.

وی ادامه داد:فرهنگ و تمدن ایران قدمتی چندین هزار ساله دارد که ویژگی‌های آن اصالت، زیبائی، ماندگاری و نگاه و دیدی است که در تار و پود این هنر و فرهنگ نهفته است. برای آشنایی با هنر و فرهنگ یک ملت بهترین شیوه به نمایش گذاشتن آثار هنر آنان است تا مردم از نزدیک با آن آشنا شوند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی صربستان و ایران  خاطرنشان کرد:مردم صربستان با هنر و فرهنگ و تمدن ایرانی آشنائی دارند. آنان از فرش‌های دستباف ایرانی درمنازل خود استفاده می‌کنند و با این نوع فرش‌های دستباف آشنایی دارند.اگر اصفهان نیمی از جهان است امروز این تالار همه جهان است و مبین ارائه آخرین آثار هنری هنرمندان خوش ذوق و سلیقه ایرانی است.

وی ادامه داد:اجازه دهید که آرزو کنیم که روابط دوستانه ایران و صربستان نیز به همین زیبائی و طراحی بسیار درخشان فرش‌های به نمایش گذاشته شده در این سالن باشد.گروه دوستی پارلمانی ایران وصربستان همیشه آمادگی دارد که در راه توسعه روابط دو کشور تمامی سعی و تلاش خود را صرف کنیم.

در ادامه این مراسم  حسین ملا عبداللهی سفیر کشورمان از حضور مقامات دولت صربستان، سفرا و دیپلمات‌های مقیم، دانشگاهیان، جامعه هنری و نمایندگان رسانه‌های گروهی این کشور برای استقبال بسیار گسترده و حضور فعال در این نمایشگاه تشکر و قدردانی کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه در سالن پارلمانی صربستان  نماد روشنی از همکاری‌های گسترده و سازنده مجالس دو کشور است.

سفیر کشورمان در صربستان ضمن اشاره به صنعت فرش کشورمان اظهار کرد: صنعت فرش ایران که دارای شهرت جهانی است قدمتی چند هزار ساله دارد و در حقیقت میراث گرانبهائی از تمدن و فرهنگ ایران است.

وی افزود: در لابلای نقش‌ها و طرح‌های فرش ایران بخوبی می‌توان با ذوق، هنر، فرهنگ و روح متعالی و اندیشه‌های بلند مردم ایران آشنا شد.

سفیر کشورمان بااشاره به مناسبات بسیار دوستانه و فعال کشورمان با صربستان ابراز اطمینان نمود که برگزاری چنین نمایشگاههائی مردم دو کشور را نسبت به تاریخ و فرهنگ یکدیگر بیش از پیش آشنا می‌نماید.

وی در پایان از حضور پرشور و گسترده میهمانان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تابلو فرش و صنایع دستی ایران تشکر و قدردانی کرد.