افتتاح نمایشگاه فرهنگی الجزایر در فرهنگسرای ملل تهران

نمایشگاه فرهنگی الجزایر در فرهنگسرای ملل با حضورعبدالمنعم الحریز، سفیر الجزایر در تهران و همچنین سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افتتاح شد.

الجزایر

نمایشگاه فرهنگی الجزایر در فرهنگسرای ملل با حضورعبدالمنعم الحریز، سفیر الجزایر در تهران و همچنین سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افتتاح شد.

به گزارش ایسنا در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه  که نمایندگان برخی از سفارت‌خانه‌های خارجی در تهران از جمله صلاح زواوی، سفیر فلسطین  در تهران و همچنین  عباس خامه یار معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و تعدادی دیگر از مقامات شهرداری تهران و فرمانداری شمیرانات حضور داشتند، سفیر الجزایر در سخنان کوتاهی ضمن  خوش‌آمدگویی به شرکت‌کنندگان در این مراسم اظهار کرد: برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها باعث نزدیک شدن  دو ملت  ایران و الجزایر به یکدیگر می‌شود چراکه مردم از طریق این نمایشگاه‌ها با فرهنگ  دو کشور  و قرابت‌های فرهنگی که بین دو ملت ایران و الجزایر وجود دارد، آشنا می‌شوند.

در ادامه این برنامه سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی  هنری شهرداری تهران  با استقبال از برگزاری این نمایشگاه گفت: هفته فرهنگی الجزایر فرصت خوبی است که روابط بین دو ملت و دولت ایران و الجزایر تعمیق بیشتری پیدا کند.

وی تاکید کرد : در وضعیت کنونی که شاهد این هستیم که دشمنان وحدت مسلمانان تمام تلاش‌های خود را به کار گرفته‌اند که در بین امت اسلامی تفرقه ایجاد کنند، برگزاری این گونه  نمایشگاه‌ها باعث نزدیکی هر چه بیشتر کشورهای منطقه  و اسلامی می‌شود و در همین چارچوب باید در راستای گسترش برگزار ی  این گونه  نمایشگاه‌ها اهتمام بیشتری داشته باشیم .

به گزارش ایسنا نمایشگاه فرهنگی الجزایر با همکاری سفارت الجزایر در ایران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شده و این نمایشگاه تا شانزدهم آذرماه در فرهنگسرای ملل برپا خواهد بود .