اگر جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد/ دشمن هیچ ملتی نیستیم و نخواهیم بود

ایلنا: رئیس‌جمهور تاکید کرد: روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ستمگر آمریکا، به پیروزی‌های کم نظیری دست یافتیم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت لبخند…

هشدار روحانی در سمنان:

اگر جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد/ دشمن هیچ ملتی نیستیم و نخواهیم بود

رئیس‌جمهور تاکید کرد: روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ستمگر آمریکا، به پیروزی‌های کم نظیری دست یافتیم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت لبخند بر لبان دشمن نقش ببندد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع مردم سمنان گفت: ماه میلاد با سعادت و عطرآگین پیامبر اسلام و میهمان وطن و زادگاه بودن خود نعمت و سروری دیگر است. به همه مردم این استان پهناور و بسیار مهم استراتژیک کشور از گرمسار، آرادان، سرخه، سمنان، مهدی شهر، دامغان، شاهرود و شهرستان میامی  سلام و درودم را تقدیم می‌کنم.

وی افزود: شاهرود بزرگ و قهرمان مرکز علم و فقه و عرفان است و با همه زیبایی‌های طبیعتش و با مردمان دلاورش شاهرود نقطه زیبایی است که اگر ۵۰ کیلیومتر به شمال حرکت کنید به جنگل‌های زیبا دست می‌یابید و اگر ۵۰ کیلومتر به جنوب برود به کویر دست می‌یابید سرزمینی بین جنگل و کویر است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز روز آزمایش و امتحان تاریخی برای ما ملت ایران است، یادآور شد: روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ستمگر آمریکا، به پیروزی‌های کم نظیری دست یافتیم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت لبخند بر لبان دشمن نقش ببندد.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها دنبال کودتا بود اما در این زمینه ناموفق بودند، دنبال تجزیه خوزستان و حمله عفلقیان بود و ناموفق ماند، دنبال تحریم و شکستن قدرت ایران بود و ناموفق بود. چرا امروز آمریکا این همه از ملت ایران و ایرانی‌ها عصبانی است؟ ایران قدرتمند و ملت غیوری که برابر آنها سر فرود نیاورده و نخواهد آورد، غیرقابل تحمل برای آمریکا و و صهیونیست است. آمریکا خواست و اعلام کرد ایران را از صادرات نفت محروم کند و از تبادل تجاری با دنیا باز دارد می‌خواست و اعلام کرد ایران را در منطقه منزوی کند گفت در منطقه اهدافی دارد که به می‌رسد اما ملت ایران اجازه این کار را به آنها نداد.

روحانی ادامه داد: آمریکا خواست و اعلام کرد که در منطقه اهدافی دارد و به آن اهداف دست خواهد یافت اما ملت بزرگ ما در همه صحنه‌ها ثابت خواهد کرد پیروز نهایی این نبرد خواهد بود.  آمریکا بداند ما نفت را می‌فروشیم و خواهیم فروخت و قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد؛ اگر روزی بخواهد جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.

وی افزود: آمریکا می‌خواهد رابطه ما را با جهان تضعیف کند؛ رابطه ملت ایران امروز در غرب با عراق و ترکیه؛ در شمال با آذربایجان، روسیه، قراقستان و ترکمنستان؛ در شرق با افغانستان و پاکستان؛ در جنوب با عمان و قطر و کویت روابطی صمیمی است. آمریکا قادر نیست ما را از کشورهای منطقه که در طول قرن ها در کنار هم بودیم، جدا بسازد.

رییس‌جمهور با تاکید بر این موضوع که آمریکا قادر نیست روابط تجاری ما را با منطقه و جهان قطع کند، گفت:  آمریکا باید بداند در سراسر این سرزمین مردم ما با کشورهای منطقه و جهان روابط فرهنگی، روابط اقتصادی و روابط سیاسی را حفظ خواهند کرد. ما رابطه خود را با کشورهای منطقه، کشورهای مسلمان و کشورهای اسلامی توسعه خواهیم داد.

وی ادامه داد: آمریکا تلاش می‌کند اروپا را از ایران جدا کند، چین را از ایران جدا کند، هندوستان را از ایران جدا کند و همسایگان را جدا کند و ایران هراسی را در منطقه ترویج دهد. ما دشمن هیچ ملتی نیستیم و نخواهیم بود. آمریکا نمی تواند بین ما و کشورهای همسابه تفرقه و نزاع ایجاد کند؛ ما روابطمان را باجهان روز به روز افزایش خواهیم داد.

ادامه دارد...