ربودن زن جوان به دلیل طلب ۲۰۰ میلیونی

مردی که برای حل اختلاف مالی، همسر دوستش را ربوده و مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برای رهایی او درخواست کرده بود، دستگیر شد.

روزنامه شرق: مردی روز سوم آذرماه با مراجعه به کلانتری ۱۳۰ نازی‌آباد شکایتی را مبنی بر مفقودشدن همسرش مطرح کرد و گفت: همسرش (۳۲ ساله) پس از خروج از منزل دیگر بازنگشته و پاسخ‌گوی تماس‌های تلفنی وی و سایر اعضای خانواده نیز نیست.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع اقدامات برای پیداکردن این زن در دستور کار تیم تجسس ویژه کلانتری قرار گرفت و مأموران با آغاز تحقیقات پلیسی مطلع شدند که شاکی پیامکی با مضمون مطالبه ۲۰۰ میلیون تومان برای آزادی همسرش دریافت کرده است.

هم‌زمان با مشخص‌شدن موضوع آدم‌ربایی و تلاش برای اخاذی ۲۰۰ میلیون‌تومانی از شاکی، روز نهم آذرماه در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع درگیری میان زن و مردی در محدوده خیابان شقایق به کلانتری ۱۳۰ نازی‌آباد اعلام و بلافاصله نزدیک‌ترین تیم گشت کلانتری برای بررسی موضوع در محل حاضر شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل زنی جوان به آن‌ها گفت: سه روز قبل در منزل بودم که ناگهان زنگ خانه به صدا درآمد. پشت آیفون یکی از دوستان همسرم را دیدم و، چون او را می‌شناختم در را برایش باز کردم. با ورود این شخص به منزل ناگهان وی شروع به ضرب‌وجرح من کرد و به‌زور من را سوار خودروی خود کرد و به مکانی نامشخص برد.

این زن در ادامه اظهارات خود به مأموران کلانتری گفت: این شخص من را در منزلی در محدوده عبدل‌آباد به مدت سه روز محبوس کرد و تلاش‌های من نیز برای فرار فایده‌ای نداشت تا اینکه در این مدت متوجه شدم او از همسرم مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان در قبال آزادی من درخواست کرده است. چندین مرتبه برای فرار اقدام کردم و هربار متهم مانع شد، ولی امروز (روز حادثه) از غفلت وی استفاده کردم و موفق به فرار شدم و خودم را به این محل رساندم، اما این شخص قصد ربودن مجدد من را داشت که این‌بار با او درگیر شدم.

سرهنگ رسول جهانی، رئیس کلانتری ۱۳۰ نازی‌آباد، با اشاره به اعتراف صریح متهم به ارتکاب آدم‌ربایی درباره این پرونده گفت: متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا اعتراف کرد که با همسر فرد ربوده‌شده اختلاف مالی دارد و به این انگیزه اقدام به ربودن همسر دوستش کرده است. درحال‌حاضر نیز متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.