۲۲۰۰ میلیارد تومان برای بیمه رانندگان حمل و نقل عمومی اختصاص می‌یابد

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای با اختصاص دو هزار و دویست میلیارد تومان برای حق بیمه رانندگان حمل و نقل عمومی درون و برون شهری موافقت کردند.

اتوبوس

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای با اختصاص دو هزار و دویست میلیارد تومان برای حق بیمه رانندگان حمل و نقل عمومی درون و برون شهری موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، طرح یک فوریتی اصلاح قانون بودجه سال ۹۷ صبح امروز (سه‌شنبه) در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گرفت. نمایندگان با تصویب بند ۶ این طرح تبصره ۱۴ لایحه بودجه را به این شرح اصلاح کردند.

سازمان هدفمندی مکلف است وجوه دریافتی بابت آب بها و بهای برق مصرفی را ظرف دو هفته به حساب شرکت‌های ذیربط واریز کند.

مبلغ ۳۲ هزار میلیارد ریال مربوط به عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل فروش فرآوردهای نفتی موضوع ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده مندرج در جدول فوق به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز می‌شود تا به نسبت پرداخت مصارف و منابع موجود بر اساس مقررات قانونی توزیع شود.

به موجب مصوبه مجلس سازمان برنامه و بودجه مکلف است از محل منابع این جابجایی نسبت به تامین و واریز ۱۳ و نیم درصد حق بیمه کلیه رانندگان حمل و نقل عمومی درون و برون شهری به مبلغ ۲۲ هزار میلیارد ریال اقدام کند.

نمایندگان مجلس همچنین بند ۴ این طرح را به این شرح تصویب کردند. بانک مرکزی مشمول مفاد ماده ۴ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مبنی بر واریز مالیات علی الحساب و سود سهام بودجه مصوب به صورت یک دوازدهم در هر ماه است.

نمایندگان در ادامه بند ۵ این طرح در خصوص واگذاری زمین‌های اجاره ای ۹۹ ساله‌ای پروژه‌های مسکن مهر و اختصاص درآمد آن برای اجرای طرح‌های مسکن مهر را برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع کردند.

بند ۷ این طرح نیز درباره‌ی تسویه بدهی سررسید شده تولید کنندگان نیز با نظر مجلس برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.