مدیران با استعانت از نماز هرچه بهتر به مردم خدمت کنند

قم ـ ایرنا ـ تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: مدیران و کارکنان دولت باید با استعانت و یاری جستن از نماز، در خدمتگزاری و رسیدگی به امور مردم و جامعه هرچه بیشتر تلاش کنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی عصر دوشنبه درجلسه شورای اداری استان قم تصریح کرد: نمازگزاران واقعی در برابر دشمنان وا نمی دهند و در مسائل اجتماعی و سیاسی، غیرت دینی از خود نشان می دهند و به کسانی رای می دهند که در برابر نظام سلطه ایستادگی کنند.
وی با بیان اینکه امروز هجمه های گوناگون فضای فکری و فرهنگی جامعه به ویژه نسل جوان و نوجوان کشورمان را نشانه گرفته است، اظهار داشت: متاسفانه در این میان برخی بی مزد و منت در راستای دشمنان حرکت کرده و به راحتی از تریبونی که انقلاب و آرای مردم در اختیار آنها قرار داده است، سخنانی می گویند که برای جامعه اسلامی از سم مهلک تر است.
امام جمعه موقت قم استقامت و پایداری مومنان در برابر هجمه های شیطان های درونی و بیرونی را رمز رسیدن به کمال و سعادت دانست و گفت: نماز نخستین و بالاترین عملی است که در روز قیامت از مومنان پرسش می شود و دارای بالاترین جایگاه در نزد پروردگار متعال است و همه باید نسبت به اقامه این فریضه الهی در جامعه بیشتر تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه شیطان با ایجاد موانعی در برابر مومنان، آنها را از اقامه به موقع و با توجه نماز دور می کند، خاطرنشان کرد: کار و دل مشغولی و همچنین شک و تردید در میان نماز، از جمله دسیسه های ابلیس برای ضربه زدن به نماز مومنان است.
سعیدی در پایان تصریح کرد: استغفار و پشیمانی از انجام گناهان و معصیت ها و توکل و توجه به اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، از جمله کارهایی است که می تواند مومنان را در برپایی هرچه بهتر نماز یاری کند.