بارش برف مدارس و دانشگاه های اردبیل را به تعطیلی کشاند

اردبیل - ایرنا- بارش سنگین برف که از بامداد روز گذشته (سه شنبه) در بسیاری از مناطق استان اردبیل آغاز شده و تاکنون ادامه دارد؛ صبح چهارشنبه سبب تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و تاخیر کارمندان و کسبه برای حضور در محل کارشان شده است.

بارش برف مدارس و دانشگاه های اردبیل را به تعطیلی کشاند
بارش برف مدارس و دانشگاه های اردبیل را به تعطیلی کشاند

به گزارش ایرنا، آموزش وپرورش استان اردبیل در اطلاعیه ای تمام مدارس اردبیل، هیر، نیر، سرعین، نمین، انگوت و گرمی را در نوبت صبح چهارشنبه تعطیل اعلام کرد.

همچنن در خلخال و کوثر مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه دوره اول و در مشگین شهر، لاهرود، ارشق، جعفرآباد، اصلاندوز، پارس آباد و بیله سوار، مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی تعطیل شده است.

دانشگاه های علوم پزشکی، محقق اردبیلی و آزاد اسلامی اردبیل نیز کلاس های درس صبح و پیش از ظهر امروز را تعطیل اعلام کردند.

به علت شدت بارش برف، خودروها در خیابان های شهر اردبیل به سختی تردد می کنند و این امر موجب تاخیر حضور کارمندان و کسبه در محل کار شده است.

بارش برف سنگین همچنین موجب شکسته شدن شاخه ها و تنه هزاران اصله درخت در اردبیل شده است و ماموران شهرداری و دوستداران محیط زیست تا صبح امروز مشغول پاک کردن درختان از برف بودند.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل نیز به ایرنا گفت: دیشب بر اثر بارش برف و سقوط درختان شکسته روی خطوط انتقال برق، بیش از 50 نقطه شهر اردبیل دچار خاموشی شده بود که با تلاش ماموران شرکت توزیع برق اردبیل مشکل بسیاری از آنها حل شد.

مسعود امامی یگانه افزود: هنوز برخی مناطق استان از جمله تعدادی از روستاها با خاموشی برق مواجه هستند.

وی از باز بودن تمام جاده های اصلی استان و تردد خودروها در آنها خبر داد اما گفت که راه تعدادی از روستاهای استان براثر برف بسته شده است .

وی گفت که جلسه ستاد بحران شهرستان اردبیل تا ساعتی دیگر برگزار و مسایل و مشکلات موجود بررسی می شود.

در این حال هواشناسی اردبیل اعلام کرد که تا صبح امروز در شهرستان نیر 40 سانتیمتر، سرعین 39، اردبیل 30 ، گرمی 15، نمین 10 و مشگین شهر پنج سانتیمتر برف بر زمین نشسته است.

همچنین در شهرستان های بیله سوار 27 میلیمتر، پارس آباد 17 میلیمتر و خلخال 6 میلیمتر باران باریده است.

این منبع اعلام کرد که این سامانه جوی تا روز پنجشنبه هفته جاری در استان فعال خواهد بود.

خبرنگار: یعقوب شاددل ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده

7110/6016

بارش برف مدارس و دانشگاه های اردبیل را به تعطیلی کشاند

انتهای پیام /*

گزارش مشکل
اردبیلبرف