قربانی اسیدپاشی متهم را با یک میلیارد دیه بخشید‌

مردی که روی همسر و خواهر همسرش اسیدپاشی کرده بود با بخشش همسرش از زندان و دیه یک میلیارد تومانی بخشید. به گزارش ایسنا رییس کل دادگستری گلستان گفت: امروز در همایش استانی صبر گلستان، یکی از شاکیان که قربانی اسیدپاشی بود، از دیه یک میلیارد تومانی خود گذشت.

روزنامه قانون: مردی که روی همسر و خواهر همسرش اسیدپاشی کرده بود با بخشش همسرش از زندان و دیه یک میلیارد تومانی بخشید. به گزارش ایسنا رییس کل دادگستری گلستان گفت: امروز در همایش استانی صبر گلستان، یکی از شاکیان که قربانی اسیدپاشی بود، از دیه یک میلیارد تومانی خود گذشت.هادی هاشمیان اظهار کرد: هفت سال پیش در جریان یک اختلاف خانوادگی، یک خانم جوان مورد اسیدپاشی قرار گرفت و از ناحیه دست و صورت و یک چشم آسیب دید. بهناز چوپانی از حق خود گذشت و همه یک میلیارد تومان مبلغ دیه را بخشید.

هاشمیان گفت: محکوم این پرونده نیز که ازهفت سال پیش زندانی بود، آزاد شد. به گزارش ایران شوک که هفت سال پیش منتشر شد در یکی از روزهای سال 91 مرد خشمگین در اسیدپاشی انتقامجویانه‌ای همسر سابق و خواهر تازه عروس وی را مورد حمله قرار داد و تراژدی دردناکی را رقم زد.این اسیدپاشی در گرگان رخ داد و در آن مرد کینه‌جو نیز دست به خودزنی زد اما از مرگ نجات یافت.

سر ظهر بود که زنگ خانه به صدا درآمد، آن سوی دیوار همسر سابق زن اضطراب خاصی داشت. مرد نجار به زینب گفت که پسرشان را برای ملاقات با وی آورده است، مادر که سراز پا نمی‌شناخت با سرعت در را باز کرد به امید اینکه پسر 6 ساله‌اش را در آغوش بگیرد و همین قدر کافی بود تا مرد اسیدپاش پای در خانه وی و خواهرش بگذارد و توطئه‌ هولناکش را عملی کند.

عقربه‌ها ساعت دو بعد از ظهر روز 12 شهریور سال جاری را نشان می‌داد که جیغ‌های جانسوز دو زن جوان سکوت محله گلشهر گرگان را شکست، همسایه‌ها با شنیدن فریادهای سوختم، سوختم به کوچه ریختند و به کمک دو خواهر شتافتند، دو زن جوان داخل حمام خانه گرفتار شده بودند و هنگامی که اهالی محل در حمام را باز کردند با صحنه‌های دلخراشی روبه‌رو شدند.

آنان که روی صورت‌شان اسید پاشیده شده بود از شدت سوختگی به خود می‌پیچیدند. با گزارش این ماجرا به اورژانس و پلیس 110 گرگان، تیم‌هایی از کلانتری و اورژانس وارد صحنه این جنایت اسیدی شدند، تیم پزشکی با روبه‌رو شدن با دوزن جوان ابتدا دوش آب سرد را باز کردند و سعی کردند تا آثار اسید را از بین ببرند و پس از آن نیز هر دوی آنان را برای درمان به بیمارستان انتقال دادند.

ماموران کلانتری نیز برای یافتن عامل اسیدپاشی دست به تجسس زدند و با تحقیقات محلی متوجه شد که همسر یکی از خواهران جوان به نام «زینب» 26 ساله با گالن کوچک قرمزرنگ وارد خانه شده و دقایقی بعد سراسیمه از آنجا فرار کرده است. پلیس با مراجعه به بیمارستان و تحقیق از زینب که وضعیتش از خواهر کوچک‌تر خود بهتر بود متوجه شد که همسر سابق وی به نام کامران به بهانه اینکه پسر خردسالش را برای ملاقات با وی نزدش برده وارد خانه آنان شده و به سروصورت‌شان اسید پاشیده است.

زینب که از ناحیه پیشانی، پاها، دست‌ها و پشت بدنش دچار سوختگی 30 درصدی شده بود به پلیس گفت: من و همسرم ازسه ماه پیش از یکدیگر جدا شده‌ایم و پسرمان به نام کیانوش گاهی پیش من می‌ماند و گاهی نیز نزد پدرش بود، چند روزی می‌شد که کامران پسرمان را پیش خودش برده بود و امروز می‌خواست بچه‌ام را به خانه‌ام بیاورد، من و خواهر 18 ساله‌ام به نام «بهناز» در طبقه‌های جداگانه این ساختمان زندگی می‌کنیم.

بهناز خانه من بودکه ساعت دو بعد از ظهر زنگ خانه به صدا درآمد و کامران گفت که کیانوش را نزدم آورده است، وقتی با خوشحالی در را باز کردم تا پسرم را ببینم، ناگهان دیدم کامران گالن کوچکی در دست دارد و با حالت خشم عجیبی به سوی در آپارتمان حمله‌ور شد، خیلی ترسیدم می‌خواستم در را ببندم که وی با لگد ضربه‌ای زد و مانع این کار شد، از ترسم همراه با بهناز به حمام رفتیم و در را قفل کردیم که کامران با لگد در را باز کرد و روی ما اسید پاشید و هنگامی که می‌خواست فرار کند به من گفت. دلم خنک شد که شبیه عجوزه‌ها شدی! سپس در را بست و فرار کرد.

با این ادعاهای تلخ، پلیس برای دستگیری مرد اسیدپاش وارد عمل شد و با شناسایی مخفیگاهش در یک عملیات ضربتی به آنجا نفوذ کرد ولی دید که وی ساعاتی پیش با خودزنی سعی در خودکشی داشته که به بیمارستان انتقال یافته است. بدین ترتیب برای بررسی ماجرا به بیمارستان رفتند و با بازجویی از وی دریافتند کامران به دلیل کینه قدیمی از همسر سابقش تصمیم به اسیدپاشی گرفته و پس از این کار دست به خودکشی زده است که با کمک همسر دومش و همسایه‌ها به بیمارستان منتقل شده است.

در این مرحله با دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب گرگان کامران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار گرفته شد تا پس از بهبودی بازداشت شود. فرشاد چوپانی برادردوخواهری که مورد اسیدپاشی قرار گرفته‌اند گفت: کامران پسرعمه‌مان است. وی پس از اینکه عاشق دوست صمیمی خواهرم شد و قرار گذاشت با وی ازدواج کند با مخالفت زینب روبه‌رو شد و خواهرم بلافاصله طلاق گرفت.

دامادمان دو ماه پس از طلاق با دوست خواهرم ازدواج کرد و با وجود این ازدواج باز مزاحم زندگی خواهرم بود و بارها به خانه خواهرم رفته و با وی دعوا کرده بود تا اینکه روز حادثه از بیمارستان به ما زنگ زدند و گفتند که هر دو خواهرم در بخش سوانح و سوختگی بستری هستند. هنگامی که به بیمارستان رفتم با دست و صورت‌ باندپیچی شده آنان روبه‌رو شدم و فهمیدم کامران دست به اسیدپاشی زده است. خیلی ناراحتیم. خواهر کوچک‌ترم که به تازگی ازدواج کرده است چشم راست خود را از دست داده و بیگناه در آتش خشم پسرعمه کینه‌جوی‌مان سوخته است.

وی در ادامه افزود: به خاطر نبود امکانات خواهرانم به بیمارستان سوانح و سوختگی شهر ساری اعزام شده‌اند ولی پزشکان اعلام کرده‌اند که «زینب» و «بهناز» باید برای چند جراحی پوستی و جراحی چشم به تهران منتقل شوند که با توجه به مشکلات مالی که داریم در طول این چند روز نتوانسته‌ایم آنان را به تهران منتقل کنیم و بیمارستان نیز با ما همکاری نمی‌کند.

چوپانی در پایان گفت: از مسئولان درخواست داریم برای بهبود وضعیت دو خواهرم کمک کنند و با توجه به هزینه بسیار بالای عمل جراحی تاکنون نتوانسته‌ایم هزینه عمل را واریز کنیم. بنابراین گزارش همزمان با اقدامات پزشکی برای نجات این دو خواهر مرد اسیدپاش در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات برای روشن ساختن انگیزه وی از چنین اقدام هولناکی خصوصاً بعد از ازدواج با زن مورد علاقه‌اش که از دوستان صمیمی زینب بود ادامه دارد.