پلمب 3 نانوایی در ورامین به دلیل استفاده از جوهر قند

پس از حرارت دادن این ماده، گاز SO2 تولید می شود که مقدار زیاد آن سرطان زا است به همین دلیل یکی از فاکتورهای کنترل کیفیت قند اندازه گیری میزان سولفور باقی مانده در آن است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین از پلمب سه واحد نانوایی به دلیل استفاده از جوهر قند (بلانکیت) در این شهرستان خبر داد.

ابوطالب شیرکوند روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: بر اساس دستورالعمل ارسالی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مبنی بر ممنوعیت استفاده از ماده شیمیایی جوهر قند (بلانکیت) و مصوبه کارگروه تخصصی آرد و نان شهرستان ورامین، در صورت مشاهده و احراز تخلف استفاده از ماده جوهر قند در تهیه و عمل آوری خمیرنان، با متخلفین به شدت برخورد می شود.

وی افزود: ممنوعیت استفاده از جوهر قند توسط اتحادیه خبازی های شهرستان به تمامی واحدهای نانوایی شهرستان ورامین ابلاغ شده است و تمامی واحدهای نانوایی از مضرات استفاده از این ماده به خوبی آگاهی دارند.

شیرکوند تصریح کرد: با واحدهای نانوایی که از جوهر قند در پخت نان استفاده می کنند به شدت برخورد شده و علاوه بر پلمب واحد نانوایی، سهمیه آرد آن واحد نیز به طور موقت قطع و در صورت تکرار تخلف، جواز نانوایی باطل می شود.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین اظهار داشت: در بازرسی های به عمل آمده از نانوایی های شهرستان و نمونه برداری خمیر از سوی کارشناسان شبکه بهداشت، استفاده سه واحد نانوایی ورامین از این ماده شیمیایی محرز شد که با توجه به تصمیم کارگروه آرد و نان و کمیسیون نظارت شهرستان، این واحدهای متخلف تا اطلاع ثانوی پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.

جوهر قند(بلانکیت) یا «سدیم دی تیونیت» به شکل پودرکریستالی سفید مایل به خاکستری است که این ترکیب گوگردی به عنوان رنگ بر یا سفید کننده قند کاربرد دارد.

پس از حرارت دادن این ماده، گاز SO2 تولید می شود که مقدار زیاد آن سرطان زا است به همین دلیل یکی از فاکتورهای کنترل کیفیت قند اندازه گیری میزان سولفور باقی مانده در آن است.