قتل نژاد پرستانه یک لهستانی در شرق انگلیس

منابع انگلیسی روز چهارشنبه گزارش دادندکه تاکنون شش نفر نوجوان در ارتباط با قتل نژادپرستانه یک لهستانی در منطقه اسکس در شرق انگلیس دستگیر شده اند.

به گزارش ایرنا، این منابع عنوان کرده اند که قتل 'ارکادیوس جوویک' 40 ساله به دلیل حمله ای نژادپرستانه بوده است.

شبکه اسکای نیوز در گزارشی گفت که دوست 43 ساله 'اردکادیوس جوویک' نیز در جریان این حمله نژادپرستانه که در 'استو' در منطقه اسکس واقع در 50 کیلومتری شمال شرق لندن صورت گرفت، از ناحیه دست و شکم زخمی شده است.

براساس گزارش اسکای نیوز، پنج نفر از افراد دستگیر شده در ارتباط با این قتل، 15 ساله و نفر دیگر 16 ساله، هستند.

سفارت لهستان نیز در بیانیه ای که روز چهارشنبه در صفحه توئیترش منتشر کرد، با شوک آور توصیف کردن مرگ این شهروند لهستانی گفته که در حال همکاری با پلیس منطقه اسکس برای پیگیری از حادثه است.

'ارکادی ژکوکی ' سفیر لهستان نیز روز چهارشنبه در جریان دیدن محل قتل 'ارکادیوس جوویک'، به همراه نماینده مجلس عوام از حوزه انتخابیه 'هارلو'، گفت: 'ما از این قتل دچار شوک شده ایم هرچند ما از ابراز همدردی های صورت گرفته در این خصوص تشکر می کنیم.'

وی افزود: 'لهستانی ها قرن ها در انگلیس حضور داشته اند و ما امیدواریم که این اتفاق هرگز تکرار نشود.'

'روبرت هالفون' نماینده مجلس عوام از حوزه 'هارلو 'که منطقه 'استو ' را شامل می شود، نیز روز چهارشنبه گفت که درصورتی که این قتل ناشی از جرائم ناشی از تنفر باشد، امری بسیار تکان دهنده خواهد بود.

وی افزود: 'در جریان دیدار با رییس منطقه اسکس درخواست کرده ام که اقدامات لازم را برای حفاظت از جامعه به ویژه کسانی که متعلق به اقلیت های قومی و یا مهاجر هستند، به عمل آورد.'

برادر 'اردکادیوس جوویک ' به پلیس گفته است که این حمله زمانی صورت گرفت که مهاجمان که جوان بودند، متوجه شدند ما به زبان لهستانی با یکدیگر صحبت می کنیم. 

وی افزود: 'از زمان رأی مردم انگلیس به برگزیت در همه پرسی 23 ژوئن ( سوم تیرماه) ، شرایط بدتر شده و من شاهد تغییر مردم این کشور هستیم.'

براساس گزارش های منتشر شده ، اقدامات بیگانه ستیزانه از جمله حملات فیزیکی پس از همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پنج برابر شده است و مسلمانان و مهاجران شرق اروپا از جمله لهستانی ها قربانیان و هدف اصلی آن بوده اند. 

گزارش مشکل
اسکسانگلیس