هزینه نگهداری روزانه هر معتاد متجاهر 15 چقدر است؟

‌فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه 70 درصد خرده فروشان و معتادان متجاهر استان افراد ثابتی هستند تاکید کرد: همه این افراد را می‌توان ظرف 24 یا نهایتا 48 ساعت جمع آوری کرد.

سردار منوچهر امان اللهی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در جلسه امروز (30 آبان) شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: اقدامات بسیار خوبی در حوزه مقابله با مواد مخدر و مسائل مربوط به این معضل انجام شده، اما واقعیت این است که وسعت و حجم کار در این حوزه بالاست و اقدامات صورت گرفته کفاف نمی‌دهد.

وی تاکید کرد: در حوزه انتظامی مشکل نداریم اما مشکل این است که مواردی از جمله عدم بازدارندگی قانون یا اصرار افراد متخلف در این حوزه موجب شده این اقدامات آنچنان که باید کارگر نیفتد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: مشکلی در بحث جمع آوری معتادان متجاهر وجود ندارد و در صورت وجود مکانی برای نگهداری این افراد میتوانیم ظرف یک یا نهایتا دو روز تمامی این افراد را جمع کنیم.

امان اللهی تصریح کرد: نکته اصلی این است که عمده معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر افراد ثابتی هستند که بعد از جمع آوری، مجددا به این چرخه باز می‌گردند و باید در زمینه نگهداری این افراد کار شود وگرنه در بحث کار پلیسی برای جمع آوری این افراد مشکلی نداریم.

طرح مقابله با خرده فروشان باید تدوین شود

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت خرده فروشان در برخی مناطق شهر گفت: باید برای مقابله با این افراد همه دستگاه ها پای کار بیایند.

وی افزود: باید در خصوص مقابله با خرده فروشان طرحی تدوین شده و در آن وظیفه دستگاه های مختلف تعیین شده و بر اساس آن با این افراد برخورد شود.

بازوند با تاکید بر وظیفه دستگاه های مختلف در این حوزه از اپراتورهای همراه اول و ایرانسل خواست در بحث نگهداری معتادان متجاهر که منجر به کاهش سرقت اموال این دو اپراتور نیز خواهد شد همکاری داشته باشند.

وی افزود: در این جلسه مصوب میکنیم که اپراتور همراه اول 150 میلیون تومان و اپراتور ایرانسل 100 میلیون تومان در بحث نگهداری معتادان متجاهر هزینه کنند.

هزینه نگهداری روزانه هر معتاد متجاهر 15 هزار تومان است

دکتر امید قادری مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه مشکلی در بحث ایجاد ظرفیت برای نگهداری معتادان متجاهر استان وجود ندارد، گفت: مشکل اصلی بحث هزینه نگهداری این افراد است.

وی هزینه روزانه نگهداری هر معتاد متجاهر را 15 هزار تومان اعلام و تصریح کرد: با اعتبار تامین هزینه روزانه 12 هزار تومان نیز قادر به نگهداری از این افراد هستیم.

6 درصد جمعیت «صحنه» بصورت تفننی و دائمی مواد مخدر مصرف می‌کنند

فرزادی‌پور فرماندار شهرستان صحنه نیز در این جلسه با اشاره به جمعیت 71 هزار نفری این شهرستان گفت: طبق آمار غیررسمی شش درصد جمعیت شهرستان بصورت تفننی و دائمی مواد مخدر مصرف می‌کنند.

وی از کشف 40 کیلوگرم  مواد مخدر در سال جاری در این شهرستان خبر داد وافزود: امسال همچنین 301 نفر در حوزه مواد مخدر دستگیر شدند که هم کشفیات و هم دستگیرشدگان نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

‌به گزارش ‌ایسنا، وی از اجرای 76 طرح مقابله با مواد مخدر در سطح این شهرستان در سال جاری خبر داد و افزود: در راستای پیشگیری از مصرف مواد مخدر برنامه ها و کارگاه های آموزشی بسیاری در سطح شهرستان و وبویژه در سطح مدارس برگزار شده است.

وی بسیاری از مشکلات شهرستان را به مسئله اعتیاد مرتبط دانست و افزود: در بررسی تحلیلی صورت گرفته 90 درصد سرقت های شهرستان توسط افراد معتاد انجام شده و 30 درصد کودک آزاری ها و 75 درصد موارد طلاق و 40 درصد خشونت های خیابانی با معضل اعتیاد در ارتباط هستند.