توضیح پلیس درباره تیراندازی در خیابان یافت‌آباد

معاون عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری سارق منزل تحت تعقیب پلیس آگاهی یکی از استان‌های غرب کشور توسط گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد.

خبرگزاری ایلنا: معاون عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری سارق منزل تحت تعقیب پلیس آگاهی یکی از استان‌های غرب کشور توسط گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد.

سرهنگ سعدالله گزافی در توضیح این خبر گفت: ساعت 07:40 مورخه 24 آبان ماه 1397 مأمورین گشت پلیس آگاهی در پاسگاه نعمت آباد به یک دستگاه خودروی پژو 405 خاکستری به شماره *** ن42 ایران 99 با دو نفر سرنشین مظنون شدند که در ادامه مشخص شد خودرو دارای سابقه توقیف مبنی بر سرقت منزل در یکی از استان های غربی است.

مأمورین گشت پلیس آگاهی به راننده خودرو پژو 405 دستور ایست داده اما راننده ی آن با افزایش سرعت و انجام حرکات خطرناک به سمت بزرگراه شهید چراغی اقدام به فرار کرد. در ادامه، مأمورین در چندین نوبت به راننده خودروی متواری دستور ایست داده اما نامبرده برخلاف دستور پلیس همچنان به فرار خود ادامه می دهد.

در ادامه تعقیب و گریز، مأمورین به جهت متوقف کردن خودرو پژو 405 اقدام به شلیک چندین تیر هوایی کردند؛ نهایتا خودرو متواری در تقاطع یافت آباد متوقف شد اما راننده آن با کوبیدن ضربات محکم به تعدادی از خودروها همچنان به تلاش خود برای فرار از دست مأمورین ادامه داد.

مأموران گشت پلیس آگاهی به منظور دستگیری سرنشینان خودرو پژو 405 و جلوگیری از وارد شدن خسارت به خودروهای شهروندان به صورت پیاده وارد عمل شده تا سرنشینان آنرا مهار و دستگیر کنند که در این زمان راننده پژو 405 با حرکت دنده عقب به سمت آنها حمله ور شده و یکی از مأمورین از ناحیه هر دو پا دچار مصدومیت میشود.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی با اعلام خبر دستگیری هر دوسرنشین خودرو پژو 405 متواری عنوان داشت: نهایتاً با شلیک تیر به سمت لاستیک های خودرو پژو 405 و واکنش دیگر مأمورین واحد گشت، خودرو پژو 405 متوقف و راننده آن به همراه سرنشین دوم خودرو دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند و افسر گشت پلیس آگاهی نیز جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان فیاض بخش منتقل شد.